Domov

Malá myš dokáže doma natropit obrovské škody. Vyžeňte všechny hlodavce nadobro pryč

Myši a jiní hlodavci mohou v domech nadělat spoustu problémů. Hlavně na podzim, kdy začíná být chladněji, si tito tvorové začnou hledat úkryty. Nebojí se ani překážek, které mohou v domě najít. Snadno se schovají do trhliny nebo děr ve zdech a dostanou se k zásobám potravin, které úspěšně zlikvidují. Jak se těchto škůdců zbavit?

Jestli máte podezření na hlodavce, musíte jednat rychle

Abyste se hlodavců rychle zbavili, musíte nejdříve najít jejich úkryt. To nemusí být nic těžkého, bude stačit nastražit několik pastí, abyste zjistili, jakými místnostmi se pohybují. Prozradíme nejlepší metody, kterými nad hlodavci zvítězíte. A proč se vlastně schovávají u nás doma? Přes léto se mohou pohybovat venku, protože tam mají dostatek potravy a také je teplo. Jakmile se ochladí a dojdou zásoby potravin, uchýlí se myši do teplých příbytků s dostatkem zásob, které jim vydrží celou zimu.

Doporučený článek:  Tipy, jak zbavit oblečení i celou domácnost cigaretového zápachu

Myším netrvá dlouho, než se dostanou dovnitř domů, snadno si najdou cestu pomocí trhlin nebo jiných děr, které najdou ve zdech. Stačí malá mezera ve fasádě a na problémy máte zaděláno. Proto je vhodné před každou zimou zkontrolovat stav domu a případné nedostatky spravit.

Zdroj obrázku: Freepik

Kupte si do domu kočku nebo použijte suroviny, které jsou myším nepříjemné

Myši můžete do domu nalákat například nevynesenými odpadky nebo jinými vůněmi, které je přitahují. Abyste se jich zbavili, můžete si domů pořídit nejsilnější zbraň – kočku. Kočkám se vždy nepodaří chytit všechny hlodavce, ale uvidíte, že kočce udělá největší radost, když vám přinese úlovek v podobě myši. Myši ale loví také některá plemena psů.

Doporučený článek:  Nenasytné mšice jsou pro každou zahradu pohroma. Domácí postřik je zlikviduje do jedné

Myši přitahují vůně zkažených potravin, proto je vhodné je vypudit takovým pachem, který naopak nesnášejí. Jedním takovým jsou bylinky – máta, oleandr nebo divizna. To jsou rostliny, které myším rozhodně nevoní. Stačí je zasadit kolem domu a budou se mu vyhýbat.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-mice#tips-to-get-rid-of-mice