Domov, Rady a tipy

Marie Kondo radí, jak se díky úklidu může život obrátit k lepšímu

Marie Kondo je autorkou mnoha knižních bestsellerů, které se zaměřují na čistější a zdravější domov bez zbytečností, které nikdy nebudete potřebovat. A neplatí to pouze o oblečení, ale také o předmětech denní potřeby. Je nutné se obklopovat pouze věcmi, které jsou v našem životě důležité.

Zbavit se zbytečností není jednoduché

Není tak jednoduché zbavit se zbytečných věcí, které nám doma akorát překážejí. Většina z nás miluje předměty, které jsou možná hezké na pohled, ale už je jinak nebudete využívat. Jsou to lapače prachu, které jen přidávají práci. I když jste daný kousek oblečení na sebe několik měsíců nevzali, stále se ho nedokážete vzdát, protože si myslíte, že ho jednoho dne oblečete.

Existují ale zastánci minimalismu, kteří to umí. Od takových bychom se měli učit. Pokud se chcete zbavit nepotřebných věcí, je nutné si přehodit v hlavě výhybku. Život by měl být šťastný a my bychom se měli obklopovat věcmi, které nás dělají šťastnými. Nechte si pouze předměty, které pro vás skutečně něco znamenají, ostatní můžete prodat nebo darovat. Řídit bychom se měli hlavně vlastními pocity.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste se naučit nejen uklízet, ale i změnit hodnoty

Sami sebe můžete analyzovat a zjistíte tak, jestli jste pořádní lidé, nebo takoví, kteří potřebují veškeré předměty mít schované na případnou horší dobu. Jednou za čas byste tak měli zkontrolovat celý byt a ujistit se, že v něm máte opravdu jen věci a předměty, které potřebujete a chcete je mít kolem sebe.

Marie Kondo poukazuje hlavně na to, že bychom neměli mít doma ve skříni oblečení, které nenosíme déle než půl roku. Po takové době už danou věc opravdu nepotřebujete a můžete ji prodat nebo někomu darovat. Pokud si jednou za několik měsíců uděláte pořádek v šatně, je možné, že se budete cítit mnohem lépe. A svoje oblíbené kousky budete nosit čím dál raději.

Zdroj: https://www.herworld.com/solutions/20-things-you-must-throw-away-declutter-your-home/