Rady a tipy, Zdraví

Nedovolte alergii propuknout a užijte si tento rok v klidu. Řešením jsou nejen léky

Alergici mají vždy po ruce antihistaminika a velmi dobře vědí, že se během pylového období nemohou příliš dlouho zdržovat venku. V případě alergií jsou ale důležité i další činnosti, jako je oční hygiena nebo absence alkoholu. Specialisté na alergie mají vlastní tipy a triky, jak vyzrát na alergii a užít si klidné jaro a léto bez šílených alergických reakcí. Jak na to?

Péče o oči a nosní spreje

Alergici by si před každým spaním měli důkladně umýt obličej a oči. Díky tomu můžete zabránit rannímu podráždění, protože se vám během dne mohl na obličeji usadit pyl, který bude oči dráždit během celé noci, a ráno se probudíte s oteklými víčky.

Vysušení sliznice je pro alergiky velkým problémem. Jestli máte doma sucho, což se na jaře a v létě může stát, měli byste používat nosní spreje. Dávejte si pozor na způsob aplikace, protože při nesprávném použití nezískáte výsledky, které potřebujete. Vždy následujte návod na obalu.

Zdroj obrázku: Freepik

Sluneční brýle a alkohol

Sluneční brýle chrání oči nejen před škodlivým UV zářením, ale také před alergiemi. Brání totiž alergenům, aby se dostaly k vašim očím. Noste je vždy, když jste venku. Během slunečných a větrných dnů budou nejdůležitější, protože tehdy je koncentrace pylu ve vzduchu nejvyšší.

Alkohol k létu a grilování neodmyslitelně patří. Bohužel alkohol může zhoršit příznaky alergie. Alkohol se totiž může stát spouštěčem alergie. Pacienti, kteří mají alergii na pyl, by neměli během sezóny pít pivo ani víno, protože by mohlo dojít k alergické reakci.

Dovolenou plánujte chytře

Máte-li silné alergické reakce, pobyt v lese nebo na loukách během letní sezóny nebude nejlepším nápadem. Zvolte destinaci pro svou dovolenou podle toho, na co jste alergičtí. Některá místa pro vás jednoduše nebudou vhodná, protože se v okolí bude nacházet příliš mnoho alergenů. Druhou možností je vzít si antihistaminika a vyrazit tam, kam vás táhne srdce.

Zdroj: https://www.foothillregionalmedicalcenter.com/news/tips-to-prevent-spring-allergies/