Krása

Konec trápení s pinzetou. Přirozeně krásné obočí jde upravit během chvíle díky jednoduché metodě

Pinzeta a jde se na to! V mnohých koupelnách probíhá úprava obočí nahodile a není divu, že je skutečnou výzvou. Nejhorší v daný okamžik není ani tak bolest z vytrhávání chloupků, ale snaha o docílení vytouženého vzhledu. Ne vždy se to podaří, právě proto je vhodné se inspirovat tipem influencerky, která zveřejňuje své rady na TikToku. Metoda úpravy obočí je totiž nadmíru snadná!

Nahodilé trhání není efektivní

Vzít do ruky pinzetu a začít trhat obočí není nejlepší nápad, protože nelze tímto způsobem udržet tvar na obou stranách stejný. Jakým způsobem zajistit, aby tvar na obou stranách odpovídal jednotnému konceptu a nedošlo k většímu vytrhání na jedné straně nebo k vytvoření nesymetrického vzhledu? Inspiraci je možné najít u kosmetiček, které však mají na trhání obočí léty vycvičený grif, nebo je možnost se podívat na videa mladých tiktokerek. Jednou z nich je Rebecca Molloyová.

Zdroj obrázku: Freepik

Základní úprava obočí za pomoci bílé tužky a karty

Rebecca potíže s úpravou obočí chápe, proto také na svém profilu zveřejnila video, jak snadno a jednoduše upravit obočí během krátké chvilky. Postačí si vzít k ruce jakoukoli starou platební nebo věrnostní kartu a bílou kosmetickou tužku. Barvou namažte hranu karty a obtiskněte rovnou čáru od nosní dírky směrem k obočí, kde byste měli úpravy započít. Znamená to, že odstraníte všechny chloupky, které vybočují od vytvořené bílé čáry.

Jak vytvarovat obočí nad očním obloukem

Karta bude ještě potřeba pro vytvoření dalších čar od nosní dírky přes oko, poté přes zorničku. A tam, kde se protíná obočí, bude nejvyšší bod. Závěrečná linka prochází od nosní dírky přes oční koutek. Bílé linie ohraničují tvar obočí, poté jen stačí vzít do ruky pinzetu a všechny chloupky, které rostou mimo nakreslené čáry, vytrhat. Takto upravené obočí má přirozený a velmi pěkný vzhled. Na závěr stačí odstranit bílé čáry pomocí odličovače a pročesat chloupky hřebínkem.

Zdroj: https://www.tiktok.com/discover/RebeccaMolloyMakeup