Krása, Životní styl

Pouhá dieta k hubnutí nestačí. K vysněné postavě dopomůžou zdánlivé maličkosti

Většina z nás kombinuje hubnutí se správnou redukční dietou a velkou dávkou cvičení. Pro někoho je to správné, ale stojí za to vědět, že naše hmotnost je ovlivněna i jinými faktory. Mnohé z nich jsou každodenní činnosti, kterým obvykle nevěnujme velkou pozornost.

Spánek zeštíhluje

Odborníci už dlouho varují, že spíme příliš krátce. Předpokládá se, že za posledních 50 let se průměrná délka spánku snížila z 8,5 na 7 hodin. Ve vysoce rozvinutých zemích je však tato hodnota ještě nižší. Odhaduje se, že více než 30 procent západní populace spí méně než 6 hodin. Správný spánek není jen o pohodě. Ukazuje se, že to, kolik spíme, ovlivňuje i naši váhu. Studie ukazují přímý vztah mezi spánkem a BMI.

Lidé s nedostatkem spánku mají menší pravděpodobnost, že budou jíst zeleninu a ovoce. Na druhé straně pociťují větší hlad a je mnohem pravděpodobnější, že sáhnou po jídlech s vysokým obsahem sacharidů a produktech bohatých na tuk, zejména na rychlé občerstvení. Ukazuje se, že je důležité nejen to, kolik spíme, ale také to, jak spíme. Z tohoto důvodu by měla být věnována pozornost vnějším faktorům, které mohou interferovat se spánkem.

Zdroj obrázku: Freepik

2 litry vody nemusí stačit

Dalším faktorem, který ovlivňuje naši hmotnost, je voda. Dostatečná hydratace je rozhodující pro udržení zdravé tělesné hmotnosti. Voda zlepšuje náš metabolismus a pomáhá vyplavovat toxiny z těla. Také neobsahuje kalorie, takže konzumace mezi jídly dává pocit sytosti a limity sahající po sladkém nebo slaném občerstvení. Denně bychom měli konzumovat 3 litry tekutin denně. Abyste zůstali zdraví a udrželi si zdravou tělesnou hmotnost, byste měli každý den nachodit minimálně 6000 až 8000 kroků.

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, je však třeba připomenout, že toto číslo je mnohem vyšší než statistický průměrný počet kroků, které překonáváme. Odhaduje se, že většina lidí udělá jen 2,5 tisíce kroků denně. Obecné výpočty pro osobu s normálním BMI naznačují, že ke spálení 100 Kcal musíte udělat asi 2000 kroků nebo chodit průměrným tempem asi 20 minut.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/water-sleep-and-friends-three-keys-to-weight-loss.html