Krása

Pečujte o svou krásu přirozeně. Byliny a oleje nechají pokožku znovu zazářit

Co vidíte při pohledu do zrcadla? Unavenou, zarudlou, suchou nebo naopak aknózní pokožku, která má k dokonalosti daleko? Vyzkoušejte některé z tradičních tipů, jak zlepšit stav pokožky za pomoci běžně dostupných a přírodních prostředků. Pro krásnou vizáž není potřeba kupovat drahé a značkové přípravky, stejnou službu udělají olej z černého kmínu nebo extrakt z verbeny, jistotou je pak kokosový olej!

Olej z černého kmínu

Oleji ze semen černuchy seté se říká „zlato faraonů“, pomáhá při potížích s průduškami, ale nezaměnitelnou roli hraje také při kožních potížích. Doporučuje se pro použití na oslabenou pokožku, při podráždění nebo na zarudlá místa včetně spálenin od sluníčka, užívá se při akné. Výborně hydratuje pokožku, dokonce si poradí i s vráskami, které dokáže zjemnit a vyhladit. Stačí použít přímo olej a masírovat dotčená místa, případně přidat několik kapek do používaného krému.

Zdroj obrázku: Freepik

Extrakt z verbeny

Verbena neboli sporýš lékařský je bylinka, která pomáhá s dýchacími obtížemi, zlepšuje trávení a zvyšuje obranyschopnost organismu. Používá se v dermatologii pro zvýšení elasticity pokožky i zmírnění svědění. Přidává se do masážních směsí spolu s avokádovým olejem, olejem z malinových semínek nebo s olivovým olejem pro zlepšení stavu pokožky a dokonalou hydrataci. Pro zjemnění pokožky i pro zmírnění otoků lze přidat do koupele několik kapek extraktu z verbeny přímo do koupele.

Kokosový olej

Tento druh rostlinného oleje se lisuje za studena a používá se ve studené i teplé kuchyni především pro nulový obsah cholesterolu. Chutná skvěle v upečeném cukroví i bábovce. Má ale široké využití v kosmetice, napomáhá navrátit pleti lesk, k tomu se může používat jako přirozený odličovač make-upu a řasenky, zklidní pokožku po nadměrném slunění, hojí akné a poradí si s vyrážkami. Lze jej používat namísto tělového krému, protože výborně hydratuje.

Zdroj: https://www.essence.com/beauty/herbs-spices-plants-diy-beauty-skin-care-routine/