Krása, Móda

Ženská krása se stále mění a s ní i trendy účesů

Každá doba má jiný ideál krásy, který se neustále mění. Od útlého pasu, kyprých tvarů až po vychrtlost, tak se měnily v průběhu let představy o kráse. Když se dnes podíváme na přední stránky časopisů, co vidíme? Slečny s úzkým tělem, tunou make-upu a dětskou tváří. Ovšem co se nám líbí více? Tvary Jennifer Lopezové, nebo umělá krása?

Zdroj obrázku: Pixabay

Vlasy a jejich krása

Dříve byly vlasy důležité, čím delší, tím lepší. S takovými vlasy jste mohly vrhnout kouzlo, ale pokud se v dávných dobách chtěly ženy vdávat, musely své vlasy obětovat Afroditě, tak praví mytologie. Až 20. léta 20. století nastal velký boom a ženy své vlasy krátily na minimum. Dámy tak měly pocit, že budou více osvobozené.

První kadeřnická revoluce

Ohlášení kadeřnického převratu nastal na přelomu 18. a 19. století díky revoluci ve Francii. Především Teresa Tallien nastolila velký převrat jakožto nositelka ostříhaných vlasů podle císaře Tita. Tato královna, známá šlechtična z vysoké společnosti, měla více manželů a nespočet obdivovatelů. K Terezii se také pojilo mnoho legend a pověstí o její kráse, které byly opředené mnohými příběhy. Díky svým vlasům měla zachránit svému obdivovateli hlavu a její manžel pomohl několika lidem vyhnout se soudu a popravě.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dnešní doba dovoluje vše

Na rozdíl od doby minulé, ta dnešní dovoluje vše. Ženy jsou symbolem sexuality, ale také vzpoury. Mohou si dovolit krátké vlasy, dlouhé, kudrnaté, na jedné straně hlavy vyholené, na druhé dlouhé, nebo dokonce mohou měnit nepochopitelné barvy od zářivé až po neonové. V dnešní době mohou mít ženy vzhled, jaký chtějí. Kadeřnické salóny jsou opět otevřené, jaro je jako stvořené pro nové změny a nový účes, a to klidně i nějaký extravagantní.

Zdroj: https://www.bbc.co.uk/bitesize/articles/zrjnt39