Krása, Stravování

Maggi dieta dokáže zázraky i bez hladovění. Zhubnout lze až 25 kilo za jediný měsíc

Dieta Maggi je čím dál tím populárnější. Podle jejích zastánců nezatěžuje organismus, pomáhá shodit přebytečná kila i bez hladovění a umožňuje sestavit poměrně chutný a pestrý jídelníček. Dieta Maggi se někdy nazývá také vaječná dieta a trvá čtyři týdny. Její průkopnicí byla bývalá premiérka Velké Británie Margaret Thatcherová a právě podle zdrobněliny jejího jména je dieta pojmenovaná.

Má skvělé výsledky na hubnutí

Předpokládá se, že touto dietou lze za měsíc zhubnout 8 až 25 kilogramů. Během kúry se jedí hlavně vejce, zelenina a bylinky, dále ovoce, mléčné výrobky, libové ryby a mořské plody, libové maso, půl krajíce celozrnného chleba denně, koření a přísady a náhražky cukru. Naopak jsou zakázané brambory, luštěniny, všechny formy tuku, mléko, vysoce kalorické ovoce a cukr.

Doporučený článek:  Ryby nesmí ve zdravém jídelníčku chybět. Některé ale způsobí v těle kalamitu

Během diety byste měli dále vypít alespoň dva litry vody denně a poslední jídlo sníst tři hodiny před spaním. Ideální je jíst tři jídla denně v pevně stanovený čas a mezi nimi si dopřát svačinu ve formě okurky, mrkve nebo salátu. Po skončení diety zavádějte „zakázané“ potraviny postupně, abyste se vyhnuli jojo efektu.

Zdroj obrázku: Freepik

Dieta Maggi v praxi

Při dietě Maggi není nutné počítat kalorie, stačí pamatovat na pravidelnost chodů a vařit jídla pouze na základě povolených potravin. Tuto dietu nemohou praktikovat osoby s alergií na vejce, mléčné výrobky nebo citrusy a nedoporučuje se ani lidem, kteří bojují s trávicími problémy, nemocemi ledvin a dnou. Není vhodná ani pro děti a těhotné a kojící ženy.

Doporučený článek:  Chránit ruce před popraskáním lze pomocí domácích masek. Výrobu zvládne každá žena

Jídelníček podle diety Maggi vypadá například následovně: k snídani si dáte dvě vejce naměkko a půl grapefruitu nebo pomeranče, k obědu pak vařené kuře s rajčatovým salátem, dušenou zeleninu, toast s nízkotučným sýrem nebo libovolné množství vybraného ovoce. Na večeři si pak můžete udělat vařená kuřecí prsa se salátem, dvě vejce naměkko, ovocný salát nebo vařenou rybu.

Zdroj: https://top-diet.com/reviews-and-results-of-the-maggi-diet/