Rady a tipy, Stravování

Palačinky ze sklenice jsou rychlé a dokonale nadýchané. Doma se po nich jen zapráší

Každá hospodyně má svůj oblíbený a osvědčený recept na palačinky. Přesně ví, kolik mouky, vody a mléka přidat, aby bylo dosaženo dokonalé konzistence. Pokud však nemáte po ruce mixér nebo metličku, nemusíte se vzdát myšlenky na chutné palačinky. Vše, co potřebujete, je obyčejná sklenice.

Zlatá pravidla při přípravě palačinek

Existuje několik pravidel, která se vyplatí dodržovat při přípravě palačinek. Do hotového těsta přidejte trochu oleje, díky čemuž se palačinky nebudou lepit na pánev a nebudete potřebovat mnoho tuku. Před přidáním mouky je lepší prosít ji přes sítko. Tento krok vám zaručí, že těsto bude mnohem jemnější.

Nejlepší mouka na palačinky je typ mouky 400, 450 a 500. Dobře bude fungovat bílá i celozrnná. Můžete také použít rýžovou, špaldovou nebo žitnou mouku. Nejlepší je přidat převařenou vodu do těsta na palačinky nebo ji můžete nahradit jemně sycenou, to dodá palačinkám nadýchanost. Ještě předtím, než začnete palačinky smažit, nechte těsto 30 minut stát.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept ze sklenice

Na tento recept budete potřebovat 1 šálek mouky, 1 šálek mléka, 1/2 šálku vody, 1 vejce, sůl a rostlinný olej. Připravte si litrovou nádobu a poté do ní rozbijte jedno vejce. Přidejte mouku, sůl, mléko, vodu a sklenici zavřete. Potom sklenicí pořádně zatřeste. Těsto by nemělo být příliš řídké, ale ani moc husté. Konzistenci můžete změnit přidáním většího množství mouky nebo mléka. Protřepejte sklenici, dokud nezmizí všechny hrudky.

Palačinky smažte po každé straně. Pamatujte na to, abyste je už podruhé neobraceli, jinak mohou zůstat suché a křehké. Palačinky se vyplatí smažit pod poklicí, ​​tím se vyhnete jejich vysušení. Na přípravu těsta obvykle používáme mixér, ale v případě nouze vám skvěle poslouží i výše zmiňovaný postup se sklenicí.

Zdroj: https://www.foodfromportugal.com/recipes/easy-pancakes/