Domov, Rady a tipy

Nadýchané a měkké ručníky je radost používat. Užijte si takové i sami doma

Ručníky, které si koupíme, jsou nejen voňavé, ale také měkké a nadýchané. Jak ale docílit toho, aby tomu tak bylo po celou dobu jejich používání? Doma už je pouze vypereme, většinou na 60 stupňů, a pověsíme. Věnovat byste jim ale měli mnohem více péče, pokud chcete, aby byly měkké delší dobu. Jak to napravit a jaké ručníky kupovat, aby byly kvalitní?

Musíte se naučit je správně prát

Správným praním a sušením docílíte toho, že budou ručníky měkké, nadýchané a voňavé. Budete mít radost je vzít do ruky a budou pokaždé připravené na použití. Je ale potřeba jim dopřát trochu péče, protože jinak budou brzy drsné a budete z nich mít i podrážděnou pokožku. Jak ručníkům vrátit jejich hebkost? Je to jednoduché.

Doporučený článek:  Brambory si při správné přípravě zachovají chuť a živiny

Musíte vědět, jak správně ručníky prát a následně je sušit. Nepřeplňujte buben pračky, což platí nejen o ručnících, ale prádle všeobecně. Ručníky perte alespoň jednou týdně a nedávejte k nim žádné jiné oblečení nebo materiály, které by se mohly navzájem poškodit. Obvykle se ručníky a osušky perou na 60 stupňů, ale bohužel má většina domácností tvrdou vodu, proto je nutné používat i změkčovače.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste éterické oleje nebo jedlou sodu

Jestliže chcete dosáhnout maximální měkkosti, můžete ručníky namočit do jedlé sody. Zmizí nejen nečistoty, ale také budou více svěží. Soda má totiž skvělou vlastnost – pohlcuje pachy. Do misky dejte jen teplou vodu a dvě lžičky jedlé sody. Ručníky pak nechte namočené asi půl hodiny, poté je dejte do pračky a normálně vyperte.

Doporučený článek:  Křehké a dokonale nadýchané: stačí vyměnit mouku za jinou přísadu a palačinky budou bezkonkurenční

Zkusit můžete také éterické oleje, které se přidávají přímo do bubnu pračky k ručníkům. Výhoda je mít po ruce bílý ocet, ale ne každému bude příjemná jeho vůně. Proto jsou vhodné právě oleje, které odstraní nepříjemný zápach octa a zároveň ručníkům dodají měkkost. Sušení ručníků je kapitola sama o sobě. Nedávejte je nikdy na přímé slunce, protože ztvrdnou a jejich vlákna se naruší.

Zdroj: https://www.washingtonpost.com/lifestyle/home/how-to-have-the-softest-towels/2019/03/25/c886563a-4a59-11e9-b79a-961983b7e0cd_story.html