Zajímavosti, Zdraví

Jednoduchý test prozradí, jestli tělo netrpí žízní. Voda je alfou a omegou všeho

Jak často pijete? Dáváte si malé množství častěji, nebo čekáte, až budete mít skutečnou žízeň, a teprve poté do sebe hodíte až půl litru vody najednou? Je to velmi častá chyba, která vás může stát zdraví. Hydratace je důležitá nejen pro tělo, ale také pro pokožku a neměli bychom ji podceňovat. Jak zjistit, jestli pijete dostatečně?

Co vlastně voda udělá s naším tělem?

K čemu je vůbec voda pro naše tělo dobrá? Je zdrojem života. Bez vody není možné, aby naše tělo správně fungovalo. Jestliže jí budeme mít nedostatek, uvidíme to hlavně na své pokožce, která se začne vrásnit. Navíc do těla přinese dostatek živin, zabraňuje špatnému trávení, reguluje také tělesnou teplotu. Díky vodě máme dostatek energie po celý den, ale také si všimneme, že máme pevnější pokožku. Fyzická kondice se o dost zlepší, pokud budeme pít menší množství vody pravidelně. Jestliže netušíte, jak jste na tom s hydratací, můžete si udělat jednoduchý test. Hydratační test přinese okamžité výsledky, se kterými pak můžete dále pracovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Poznáte to podle kůže na ruce

Tento test si můžete udělat kdykoliv. Jedná se totiž o turgorový test, který ukáže, jaký stupeň elasticity pokožky máte. Palcem a ukazováčkem zmáčkněte kůži na hřbetu ruky a několik vteřin vydržte. Poté kůži pusťte a sledujte, jestli se bude vracet. Pokud se tak stane okamžitě, hydratace je správná. Jestliže ale potřebuje delší čas k tomu, aby se vrátila zpět, je nutné hydratovat tělo více. Použít k tomuto testu můžete nejen hřbet ruky, ale také paži, nebo dokonce břicho. Chcete se více hydratovat, ale nemáte rádi vodu? Nemusíte se omezovat pouze na čistou vodu, můžete si do ní přidat například kousek citronu nebo zázvoru, které ji obohatí nejen o chuť, ale také o cenné vitaminy. S sebou vždy noste alespoň malou lahev vody, kterou můžete uhasit nejen žízeň, ale také hydratovat namožené tělo.

Zdroj: https://www.independent.co.uk/life-style/water-skin-test-drinking-enough-moisturise-hydration-turgor-dehydration-a8862431.html