Rady a tipy, Stravování

Na složité diety zapomeňte a začněte hubnout s lehkostí. Vysněnou váhu přiblíží několik jednoduchých pravidel

Přibrali jste během pandemie několik kilogramů, které se vás nechtějí pustit? Můžete zvolit takovou dietu, při které nebudete hladovět a budete si moci dopřát i kousek čokolády. Jak na to, se dozvíte v článku. Stačí jen dodržovat několik pravidel, která jsou velmi jednoduchá. Osvojíte si je hned a možná v nich budete pokračovat, i když se dostanete na svou původní váhu.

Dejte si potraviny, které jsou chutné, ale přitom bez zbytečných kalorií

Ke snídani si můžete dát vajíčka naměkko, míchaná nebo natvrdo. To záleží jen na vás. K nim si dejte dostatek zeleniny nebo plátek celozrnného chleba, který vám dodá všechny živiny. Chuť vajíček můžete obohatit čerstvými bylinkami nebo kořením. Dlouho po snídani nebudete mít hlad a ani chuť na sladké.

Doporučený článek:  Banánovou slupku můžeme přidat do koktejlů, omáček nebo dezertů

Pokud málo pijete, může se to na vaší váze projevit. Brzy také můžete pociťovat hlad. Mezi jídly tedy pijte hodně vody, ale můžete si dát také zelený čaj nebo minerální vodu, která není sladká nebo plná chemických látek. Zhubnout pomůže například čaj ze zázvoru. Zázvor je skvělým prostředkem, jak zrychlit metabolismus a zároveň dostat do těla potřebné vitaminy. Můžete ho pít i studený.

Zdroj obrázku: Freepik

Okořeňte si život

Jestli budete mít chuť na něco sladkého, dejte si hrst mandlí. Jsou velmi zdravé, obsahují dostatek tuku, ale zároveň málo jednoduchých cukrů. Jsou také plné vlákniny a lehce stravitelné, takže vás po nich nebude bolet žaludek. Je ale důležité to nepřehánět s jejich množstvím. Můžete si dát také pistácie. Kořením můžete změnit chuť pokrmu, ale také ho můžete použít například do vody.

Doporučený článek:  5 jednoduchých metod, které zatočí se zápachem z úst a zanechají příjemnou svěžest

Skořice je jedním z nich. Používá se většinou při pečení dezertů. Má vysoký obsah vlákniny a reguluje hladinu cukru v krvi. Můžete si ji nasypat do vody. Pepř je prostředkem, který používáme denně. Také si ho můžete přidat do vody a ráno nalačno vypít. Stejně jako kurkumu, která urychluje trávení. V našich končinách ale není tolik rozšířená.

Zdroj: https://www.nhs.uk/live-well/healthy-weight/managing-your-weight/12-tips-to-help-you-lose-weight/