Krása

Zažloutlé nehty jsou špatnou vizitkou. Domácí prostředky jim navrátí krásu a zdravou barvu

Žluté nehty mohou vypadat opravdu ošklivě. Zvlášť pokud pracujete na místě, kde je zapotřebí mít ruce upravené, protože je dnes a denně ukazujete. Žluté nehty působí tak, že se o sebe nestaráte, ale žlutá se může objevit také vlivem nesprávné stravy. Také může znamenat, že se blíží onemocnění nebo vám přestává fungovat některý orgán.

Co stojí za žlutými nehty?

Žluté nehty se objevují, pokud používáte nekvalitní laky na nehty nebo je neumíte správně aplikovat. Lak tak může nehty odbarvit. Umělá barviva se dostanou do nehtu, a ten tím pádem zežloutne. Proto je vhodné nejdříve používat bezbarvý lak. Další příčinou žlutých nehtů může být kouření. Nikotin i další látky, které jsou v cigaretách, negativně ovlivní jejich barvu.

Zažloutlé nehty ale mohou znamenat i zdravotní problémy. Jsou často příznakem mykózy, která se objevuje velmi často především na nohou. Postupně se pak začne nehtová ploténka oddělovat a nehet pak může upadnout. Proto je vhodné navštívit odborníka, který doporučí používání mastí. Může se ale jednat i o závažnější onemocnění spojené s některými orgány.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si nehty vybělit pomocí domácích surovin?

Pokud jste si všimli, že máte žluté nehty, ale nechcete to tak nechat, nejlepší bude začít s bělením, nejlépe přírodní cestou. Jestli tedy zbarvení není spojené s onemocněním, budete potřebovat suroviny, které mají bělicí vlastnosti. Mezi takové patří například citron nebo kyselina citronová.

Ovoce stačí napůl rozkrojit, zapíchnout do něj na pár minut nehty a poté si ruce umýt. Můžete si připravit i pastu – z vody a kyseliny citronové. Směs pak vetřete do nehtů a nechte nějakou dobu působit. Takto nehty ošetřujte po několik dní. Vybělit nehty by mělo také teplé mléko. Vyzkoušejte tyto metody, které jsou levné a účinné a vaše ruce budou vypadat o mnoho lépe. V opačném případě navštivte dermatologa.

Zdroj: https://www.byrdie.com/how-to-whiten-your-nails-3013053