Krása

Na podzim potřebuje pokožka chránit. Každodenní pečující rituál ji udrží vláčnou a zářivou

Jak pečovat o svou krásu s nadcházejícím podzimem a zimou? Tyhle snadné tipy vám péči usnadní a pomohou vám ji přizpůsobit ročnímu období, které má na naši pleť jiné nároky a představuje velké výzvy.

Rychlá sprcha a olivový olej

Pod silnou vrstvou oblečení, které nosíme, je pokožka hypoxická a suchá. Proto se může loupat a svědit. Namísto dlouhé horké koupele, která může pokožku ještě více oslabit a podráždit, si dejte jen rychlou sprchu. Tělo si umyjte hydratačním sprchovým gelem, ale pokožku nedrhněte. Následně ji natřete vrstvou olivového oleje. Ten obsahuje mnoho vitamínů a zvláčňujících látek, díky nimž bude pokožka hladká a příjemná na dotek.

Doporučený článek:  Zeštíhlující kúru si můžete snadno dopřát v pohodlí domova. Výsledky uvidíte už za několik týdnů
Zdroj obrázku: Freepik

Jemné čištění

Chlad často činí pokožku citlivější a oslabuje její přirozenou imunitu. Proto se stává náchylnější k podráždění. I základní mytí obličeje může způsobit zarudnutí a pálení. Když je tedy mrazivo, nemyjte si obličej chlorovanou vodou z vodovodu. Použijte převařenou vodu a velmi jemné mýdlo nebo speciální lékárenskou emulzi na citlivou pleť. Nejlepším řešením pro čištění pleti bez vody (a pro odličování) je hypoalergenní micelární voda nebo mléko – chrání před vysušením a podrážděním. Po ošetření naneste na obličej zklidňující tonikum.

Doporučený článek:  Zima, déšť a vítr dávají vlasům zabrat. 3 domácí masky jim navrátí krásu a sílu

Jaký krém použít?

Pokud používáte celoročně pouze hydratační krémy, vybírejte kosmetiku, která obsahuje tzv. vodu v oleji. Tento hydratační krém má hustší konzistenci než ten, který používáte v létě. Vytváří ochrannou vrstvu, která chrání pokožku před odpařováním vlhkosti. Pokud trávíte hodně času venku, využijete i speciální zimní krém s lipidy a vyššími UV filtry. Mají bohaté složení, dobře se roztírají a chrání před omrzlinami. Dámy, které mají problém s žilkami, by si obličej měly chránit ještě lépe nanesením dvou typů krémů: prvního zpevňujícího a následně ochranného zimního. Díky této péči bude vaše pleť i během letních měsíců svěží a zdravá a vyhnete se podráždění nebo vzniku suchých míst.

Zdroj: https://www.greenpeople.co.uk/blogs/the-beauty-hub/top-5-awesome-autumn-beauty-tips