Krása, Stravování

Letní opálení může vydržet až do zimy. Klíčem je doplnit tělu správné prvky

Milujete opálenou pokožku, ale víte, že do podzimu, nebo dokonce do zimy nemůže nikdy vydržet? Pokud se budete držet určitých pravidel, rozhodně může. Abyste si udrželi letní opálení po dlouhé měsíce, budete muset sáhnout po produktech, které opálení pokožky prodlouží. Jaké produkty to jsou? Můžete si dát například vhodné ovoce nebo zeleninu.

Jak vůbec vznikne opálení?

Opálení znamená, že se změní barva kůže. Vlivem UV záření se totiž do těla dostanou látky, proti kterým se tělo brání. Melanin je pigment, který zajistí tělu opálení. Rozptyluje záření po pokožce. Je to velmi složitý proces, který na první pohled poznáte. Opálení většinou vydrží pouze několik týdnů, ale v některých případech i měsíců. Pokožka pak získá svou přirozenou barvu.

Je vůbec vhodné tělo vystavovat slunečním paprskům? Má to své výhody i nevýhody. Tím, že se často vystavujeme slunci, riskujeme, že se do naší pokožky dostanou škodlivé látky, které mohou způsobit rakovinu kůže. Na druhou stranu ze slunce přijímáme nejvíce vitaminu D, který potřebujeme k životu. Díky slunci máme navíc dobrou náladu. Nesmíme se ale na slunci spálit.

Zdroj obrázku: Freepik

Co jíst, aby opálení vydrželo?

Na udržení opálení má vliv nejen používání různých krémů, ale také strava. Musíte do svého těla dostat vitaminy a další látky. Dejte si například mrkev, špenát nebo meruňky, které obsahují betakaroten. Je to provitamin vitaminu A, který působí na celý organismus. Posiluje nejen zrak, ale také imunitu a zlepšuje stav pokožky.

Vitamin E je pro tělo nezbytný proto, že zabraňuje rozvoji volných radikálů. Navíc ovlivňuje také produkci elastinu a kolagenu, které postupem věku ztrácíme. Dokáže prodloužit opálení. Důležitý je také selen, který obsahují některé druhy zeleniny. Najdete ho v brokolici nebo česneku.

Zdroj: https://shawellnessclinic.com/en/shamagazine/5-foods-that-will-help-you-enhance-your-tan/