Krása

Ricinový olej je tekutý poklad, který rozzáří vlasy i pleť a uzdraví poškozenou pokožku

Ricinový olej je v kosmetickém průmyslu velmi využívanou surovinou, která pomůže s růstem vlasů, řas nebo podpoří regeneraci pokožky. Nejedná se tedy jen o prostředek, který využijete ve zdravotnictví. Jak ale ricinový olej funguje a jaké jsou jeho vlastnosti?

Ricinový olej se používá nejen na vlasy, ale také na řasy

Ricinový olej je oblíbený v kosmetickém průmyslu. Má kondicionační vlastnosti, a proto je vhodný na vlasy, které budou hustší, měkčí a lesklejší. Vlasy se navíc po nanesení ricinového oleje přestanou lámat a celkově získají sílu. Ricinový olej ale poslouží nejen ke stimulaci růstu vlasů, je vhodný také na řasy.

Můžete ho použít při každodenní péči o obličej. Je vhodný například na odličování, protože dobře rozpouští použité barvy a čistí obličej. Můžete ho navíc smíchat i s jiným olejem, čímž zvýšíte jeho účinky. Ricinový olej je skvělý také v boji proti akné i vráskám. Vyhlazuje pokožku a má protizánětlivé vlastnosti, které zamezí tomu, aby se na pleti tvořily nové pupínky.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si z něj udělat pleťovou masku nebo obklady

Ricinový olej by neměli používat lidé, kteří jsou alergičtí na některé složky, které obsahuje. Neměli by ho užívat ani malé děti, těhotné nebo kojící ženy. Užívat by se rozhodně neměl ani během menstruace. Celkově byste se měli nejdříve seznámit se všemi výhodami a nevýhodami využívání tohoto oleje.

Olej se lisuje za studena z plodů skočce obecného. Upravuje se tak, aby neobsahoval jedovaté látky, protože ricin je jinak silně jedovatý. Olej se užívá jen zevně, protože může způsobit zdravotní potíže. Použít ho mimo jiné můžete také na kruhy pod očima. Jemnou masáží ricinovým olejem si pomůžete od tmavých kruhů. Masáž můžete dělat i preventivně každý večer před spaním. Stejně jako ostatní oleje může pomoci v boji s celulitidou a striemi.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/castor-oil#1.-A-powerful-laxative