Krása

Kruhy pod očima a oteklá víčka zkazí i nejdokonalejší líčení. Naštěstí existuje rychlá pomoc

Kruhy pod očima, nafouklé oči a víčka jsou způsobené buď nedostatkem spánku, nebo velkou únavou. Kombinace obou těchto věcí je pro náš vzhled velmi závažným problémem, protože nikdo nechce přijít do práce opuchlý. Ráno ale máme na úpravu svých očí jen velmi málo času, a je proto nutné použít prostředky, které nebudete dlouho hledat v koupelně.

Na oteklé oči pomůže studená voda

Abyste se rychle zbavili otoku, musíte sáhnout po prostředku, který máte vždycky po ruce. A tím je obyčejná voda. Studená voda je nejlepším prostředkem na oteklé oči. Nemusíte si ji přitom nanášet na obličej, protože pro někoho to po ránu může být nepříjemné, ale někdy stačí vodu jen vypít. Přidejte do ní citronovou šťávu a popíjejte po malých doušcích. Je to nejjednodušší způsob, jak se kruhů a otoků pod očima zbavit.

Jestli máte doma okurky nebo brambory, můžete je klidně využít ke zmírnění otoků. Brambory nakrájejte a dejte plátky vychladnout do lednice. V létě můžete použít okurku, kterou nakrájejte na kolečka. Jestli nemáte ani jednu surovinu, bohatě postačí vychlazené malé lžičky, které si přiložte na oči. Můžete si také vylouhovat dva sáčky zeleného čaje a schovat je do lednice. Následně je dejte na oční víčka a nechte několik minut působit.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud nebudou fungovat domácí metody, musíte do lékárny

V dnešní době už najdete spoustu přípravků, které pomohou od oteklých očí. Budete si ale muset zajít do lékárny a poradit se s odborníky, protože spousta přípravků obsahuje látky, na které mohou mít lidé alergii. Vyzkoušet ale můžete oční krémy s aplikátory, které jsou vyrobené ve formě kovových kuliček.

V nich jsou látky, které otok sníží a oči zároveň ochladí. Zkuste také podložky pod oči, abyste eliminovali tvorbu kruhů pod očima. Denně můžete používat krémy, které jsou s obsahem jitrocele, arniky, růže nebo dalších látek, které jsou citlivé k očnímu okolí a nemohou vám ublížit.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/dark-circle-under-eyes#causes‍