Krása, Rady a tipy

Domácí pudr lze vyrobit jen ze dvou ingrediencí. Odstín si snadno přizpůsobíte svému typu pleti

Obličej může být po použití pudru vysušený nebo se mohou objevit načervenalé skvrny, protože běžně prodávané kosmetické výrobky i těch nejrenomovanějších značek obsahují kromě mastku, křídy a barevných pigmentů různé chemické barvy nebo příměsi, které mohou poškodit citlivou kůži na tvářích nebo na čele. A jak se vyhnout nežádoucím, nebo dokonce alergickým reakcím po použití pudru na exponovanou pokožku? Jednoduše si vyrobit svůj vlastní, který je zcela přírodní! Na jeho výrobu nebudete potřebovat nic víc než dva zcela ekologické produkty!

Pudr pro sametový vzhled i rozjasnění pokožky

Co je důležité při výběru kosmetického pudru? Většina žen vybírá pouze podle barvy, aby ladila s tónem pleti. Důležité je ale i složení, aby pudr příliš nevysušoval už tak namáhanou pokožku. K tomu by měl pleť matovat, aby neměla mastný vzhled. Po nanesení by nemělo dojít k ucpání pórů a vzniku nežádoucího akné pod ním, ba naopak by měl jako poprašek pleť rozjasnit a dát vizáži pověstný look. Tyto cíle bývají však s komerčně prodávanými kosmetickými přípravky nedosažitelné. Doma s vyrobeným pudrem je to ale hračka!

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí nestojí takřka nic

Vyrobit si vlastní pudr je velmi snadné a náklady jsou minimální. Základem tohoto domácího kosmetického výrobku je bramborová nebo rýžová mouka. Připravte si uzavíratelnou nádobu s víčkem a vsypejte dvě lžíce. Poté přidejte čtyři lžíce mleté skořice. Nádobu uzavřete a třesením pořádně promíchejte. Pak už jen stačí vzít velký kosmetický štětec a nanášet dle potřeby na obličej jako obvykle.

Tónování dle potřeby

V létě jiný odstín pleti po opalování než v zimě? S domácím pudrem lze s tónováním experimentovat dle potřeby, přidáním skořice se dosáhne intenzivnějšího bronzového lesku, naopak přidáním mouky opaku. Tento domácí produkt vydrží v uzavíratelné dóze až 10 měsíců, poté si lze namíchat čerstvý.

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/skin/how-to-use-cinnamon-for-flawless-skin-63909-3.html