Rady a tipy

Skoncujte s nepříjemným potem. Přírodní metody fungují lépe než drahé deodoranty

Jestli nevíte, jak zabránit pocení, které vám může značně znepříjemnit život, můžete si poradit velmi jednoduchým způsobem. Jablečný ocet najdete v každé domácnosti a možná nevíte, na jaké činnosti ho můžete použít. Jedním z nich je právě nanášení na podpaží, abyste zamezili pocení.

Proti pocení můžete bojovat i jinými prostředky

Jablečný ocet totiž zastaví činnost potních žláz, a tím pádem nebude hrozit ani zápach, ani nevzhledné skvrny, které je navíc velmi těžké odstranit. Naneste trochu octa na vatový tampon a několikrát denně si s ním potírejte podpaží, ale také můžete chodidla nebo dlaně – prostě místa, kde se nejvíce potíte.

Bohužel nadměrné pocení může být způsobené hned několika faktory – některé se dají ovlivnit, ale pokud máte pocení dané geneticky, těžko s ním něco uděláte. Nejlepší bude se mu bránit veškerými prostředky, bude to ale dlouhá cesta, než najdete přípravky, které budou skutečně účinné. Nejprve proto zkuste babské rady, než budete utrácet velké peníze za drahé přípravky.

Zdroj obrázku: Freepik

Mezi příčiny patří nadváha nebo stres

Mezi nejčastější příčiny nadměrného pocení patří menopauza, těhotenství, nadváha, nebo dokonce obezita, poté stres nebo potíže se srdcem. Ani nemusíte vědět, že trpíte některým onemocněním, pokud se ale začnete nadměrně potit, určitě bude lepší zjistit, co je toho příčinou.

Jestli si chcete ulevit dalšími přírodními prostředky, můžeme doporučit například bylinky. Mezi ty nejznámější patří šalvěj. Tu si můžete nasypat do horké vany nebo si udělat nálev, který pak každý den popíjejte. V nálevu si také můžete namáčet ruce nebo chodidla, podle toho, kde se nejvíce potíte. Vhodná je také koupel s přídavkem ořešáku, zkusit můžete i dubovou kůru. Pokud se přeci jen na oblečení objeví skvrny od potu, můžete je odstranit například citronovou šťávou.

Zdroj: https://thompsontee.com/blog/13-natural-ways-to-stop-sweating/