Rady a tipy

Mince v sáčku s vodou odeženou mouchy od oken

Jarní a letní večery vybízejí k tomu, abychom je strávili buď doma s otevřenými okny, nebo venku na balkoně či terase. S velkými vedry a příjemným počasím je ale spojený jeden problém – otravný hmyz. Nejedná se pouze o komáry, kteří milují večerní světlo, ale také mouchy, které lítají po celý den. V domácnosti bude velmi těžké se jich zbavit.

Krásné dny si nenechte zkazit

I když máte doma uklizeno a čisto, mouchy se k vám dostanou. Nikdo přesně neví, co je tolik láká. Proto je nutné se proti nim bránit. V pokojích se často sdružují například u stropních svítidel. Pomoci si pak můžete například muchlolapkami, které se zavěsí na světlo. Nejsou ale vůbec hezkou dekorací, je velmi snadné se do nich přilepit a také mouchy na nich nebudou působit hezky.

Doporučený článek:  Zbavit se zápachu z cibule je možné několika domácími metodami

Existují naštěstí způsoby, které dokážou mouchy odpudit natolik, že u vás doma už je to nebude bavit. Na internetu najdete spoustu způsobů. Jedním z nich je například vysazení aromatických květin a bylin kolem terasy nebo doma na okenním parapetu. Další možností je vybavit okna sítí proti hmyzu – budete taky moci bezpečně větrat. Domů se pak nedostanou ani komáři nebo vosy.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste trik s mincemi a vodou

Lidé na internetu si pak chválí ještě jeden trik, který je podle nich velmi účinný. A navíc nestojí skoro nic. Takové patenty jsou mezi domácnostmi velmi oblíbené. Budete k tomu potřebovat pouze trochu vody, igelitový pytlík a také několik stříbrných mincí, klidně i starších.

Doporučený článek:  Domácí repelent udrží hmyz v bezpečné vzdálenosti

A co musíte udělat? Stačí do pytlíku nalít trochu vody, přidat do něj mince a pověsit na místo, kde se mouchy často objevují. Díky mincím budou mít pocit, že jsou blízko vosího hnízda, a budou se držet dál. Mouchy nemají rády ani vodu, líbit se jim nebudou odrazy světla, které půjdou od mincí. Je to snadný trik, který můžete tento rok vyzkoušet i vy. Možná přijdete i na nějaký vlastní způsob, jak se s mouchami vypořádat.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/hanging-pennies-in-a-bag/