Rady a tipy

Lak na vlasy má doma praktické využití. Pohovku zbaví chlupů a nábytek prachu

Jestli potřebujete důkladně uklidit celý byt nebo dům, ale nemáte k tomu vhodné prostředky, nemusíte smutnit. Snadno si totiž poradíte pouze s jediným, který ale častěji využíváme jinde. Lak na vlasy může být dobrým spojencem právě při úklidu, i když ho raději používáme na vlasy pro zpevnění účesu. Obsahuje ovšem složky, které se hodí při úklidu, a byla by škoda je nevyužít.

K čemu se vám bude hodit lak na vlasy?

Největším problémem při úklidu je zbavit se vlasů a chlupů našich mazlíčků. Tady může nastoupit lak na vlasy, který pomůže. Stačí ho nastříkat na hadřík a otřít s ním místa, kde máte chlupy – koberec nebo i gauč. Lak odstraní chlupy a zároveň dodá ochranu, protože se na to místo chlupy už lepit nebudou. Lakem se můžete zbavit také skvrn na halence nebo jiném kousku oblečení.

Doporučený článek:  Domácí pudr lze vyrobit jen ze dvou ingrediencí. Odstín si snadno přizpůsobíte svému typu pleti

Špinavé místo nastříkejte lakem a počkejte 15 minut. Po této době se lak vstřebá a oblečení můžete vyprat v teplé vodě nebo ho hodit do pračky. Prach z nábytku také snadněji odstraníte pomocí laku na vlasy. Nastříkejte ho na nábytek, ale dejte pozor, musíte dodržovat vzdálenost alespoň 20 centimetrů, protože jinak riskujete jeho zničení. Prach se nebude na nábytku tolik usazovat a úklid bude rychlejší.

Zdroj obrázku: Freepik

Chybí vám leštidlo na boty?

Jestli máte záclony a pravidelně je žehlíte, můžete si práci hodně usnadnit. Hned po vyprání je dejte na místo na oknech a nastříkejte je lakem na vlasy. Tím zajistíte, že látka bude pevná a navíc se na záclony nebude tolik prášit. Záclony pak vydrží dlouho svěží a budou vypadat jako nové. Jestli vám chybí leštidlo na boty, můžete lak na vlasy použít i na ně. Nečistoty budou rychle pryč.

Doporučený článek:  Zkušení zahradníci nezapomínají ozdobit rostliny žlutou stuhou. Tato netradiční dekorace je zachrání před zkázou

Pokud jste milovníci krásných a kvalitních obrazů, ale bojíte se, abyste je při manipulaci nebo úklidu nezničili, můžete si pomoci lakem na vlasy. Je to dobrá věc na jejich konzervaci a navíc zabráníte tomu, že se poničí rám nebo se na něm bude usazovat prach.

Zdroj: https://homehacks.co/50-awesome-uses-hairspray-around-home/