Nezařazené

Proti plevelu v zahradě pomůže ocet a kyselina pelargonová

Plevel je nepřítelem zahradníků číslo jedna. Objevuje se většinou na místech, kde chcete vysadit nové rostliny, navíc jim bere živiny a velmi snadno se rozmnožuje, takže je velmi složité ho odstranit. Pomoci mohou nejen přípravky z obchodů, ale také prostředky, které najdete doma. Jak se zbavit plevele a jak zařídit, aby se dále nerozmnožoval? Poradíme, jak na to.

Rostliny jsou plevelem ohrožené, bere jim živiny

Plevel je pro většinu rostlin ne přímo nebezpečný, ale kvůli tomu, že jim bere živiny, mohou snadno uhynout nebo jejich růst a kvetení budou zpomalené. Proto je dobré plevel odstranit ještě předtím, než s vysazením květin a stromů vůbec začnete. Objevit se může nejen v záhonech, ale také mezi dlaždicemi na chodníčcích. Jak se ho můžete jednoduše zbavit?

Doporučený článek:  Šitíčko už hospodyňky nenosí. Místo něj pomůže lepidlo, kterým opraví jakoukoliv díru na oblečení během okamžiku

V mnoha případech stačí zajít do obchodu a koupit si chemické přípravky, které snadno a účinně plevel odstraní. Nejsou ale vhodné pro přírodu a mohou ostatní květiny a stromy zničit. Plevel přijímá vodu a živiny jiných rostlin, a tím na nich parazituje. Zkusit místo chemie můžete například kuchyňskou sůl, která je v každé kuchyni. Stačí ji nasypat do zeminy nebo do mezer na chodníku. Připravit si můžete také solný roztok a ten použít v případě, že už máte květiny vysazené a bojíte se, že je sůl poškodí.

Doporučený článek:  Pes s námi komunikuje i ve spánku. Poloha, ve které leží, prozradí mnohé
Zdroj obrázku: Freepik

Použijte ocet nebo kyselinu pelargonovou

Další možností je postřik octem. Je účinný proti plevelu, ale při jeho použití musíte dbát na to, aby se nedostal na rostliny, protože ty jinak mohou uschnout. Smíchejte ocet s vodou v poměru 2 : 1 a nastříkejte na rostliny. Tento postřik ale aplikujte pouze za jasného počasí, abyste dosáhli skvělých výsledků.

Pomoci může také kyselina pelargonová, kterou seženete v obchodech. Bude účinná hlavně proti plevelu, který má silné kořeny a lze ho jen velmi těžko z půdy vyjmout. Roztok si připravíte smícháním 160 ml kyseliny se dvěma litry vody, směs nalijte do rozprašovače a následně použijte na plevel. Můžete i na stromy nebo zeleninu.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/how-to-garden/how-to-kill-weeds-naturally/