Rady a tipy

Měkké a jemné maso v guláši zajistí marináda a osolení pokrmu ve správnou dobu

Guláš je jedním z nejoblíbenějších pokrmů v Čechách. Chutná dětem i dospělým a zároveň jeho příprava není nijak složitá. Dosáhnout toho, aby bylo maso jemné a křehké, může být někdy velkým oříškem. Naštěstí existují metody našich babiček, díky kterým získáte vždy dokonale jemné a měkké maso. Co musíte udělat, aby guláš vždy chutnal skvěle? Držte se následujících rad, tipů a pravidel. Díky nim získáte nejchutnější guláš, který si zamiluje celá vaše rodina, a potěšíte i své rodiče nebo prarodiče, kteří tento klasický pokrm umí udělat skvěle. Vy ho nyní zvládnete lépe.

Doporučený článek:  Vybrat opravdu kvalitní sýr je někdy oříšek. Dát přednost tomu nejlepšímu se ale vždy vyplatí

Připravte si dokonalý guláš

Dušené maso je pro naši zemi typické, je chutné a velmi syté. Navíc skvěle chutná s bramborami, pohankou i ječmenem. V guláši chutná maso ještě lépe díky vynikající omáčce. Guláš ovšem můžete připravit hned několika způsoby. Klasická verze vyžaduje vaření masa ve vlastní omáčce se zeleninou. Vždy musíte ale myslet na pár pravidel, bez kterých se neobejdete.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zaručit, aby bylo maso měkké?

První věc, na kterou byste měli vždy myslet, je druh použitého masa. Zpracování je ale také zásadní. Maso bude měkké, když si uděláte čas na důkladné marinování. Díky tomu získáte mnohem více chuti a guláš bude chutnat o mnoho lépe. Hodně lidí volí ocet, alkohol, citronovou šťávu, mléko nebo podmáslí, což jsou všechno ingredience, které změkčují maso. Marinádu byste měli nechat působit přes noc, abyste získali nejlepší možné výsledky.

Doporučený článek:  Měkké ručníky a hebké povlečení zajistí šetrné praní

Dalším pravidlem, na které musíte myslet, je slanost celého pokrmu. Guláš byste totiž neměli solit až do samého konce vaření. V opačném případě může být maso zbytečně gumové. Dávejte si také pozor na teplotu. Maso byste neměli vařit ihned po vyndání z lednice. Nechte ho nějakou dobu při pokojové teplotě, aby nezažilo teplotní šok, protože to může ovlivnit jeho strukturu. Guláš byste také neměli vařit příliš dlouho a vždy maso duste na mírném ohni.

Zdroj: https://www.kitchenstories.com/en/stories/how-to-cook-the-most-tender-and-flavorful-goulash