Rady a tipy

Domácí prášek na praní je levný a může být stále po ruce

Mnoho lidí touží po ekologickém domově a všech prostředcích, které používají. Možná vás to nikdy nenapadlo, ale můžete si vyrobit i svůj prášek na praní a nemusíte pro něj chodit do obchodu. Budete mít také jistotu, že v něm není prakticky žádná chemie a prádlo bude nádherně čisté. Velkou výhodou je také fakt, že vás domácí prostředky vyjdou mnohem levněji.

Co budete potřebovat?

Na výrobu domácího prostředku na prádlo potřebujete hrubé struhadlo, odměrku, gumové rukavice, uzavíratelnou nádobu, dřevěnou lžíci a klasickou lžíci. Nezapomeňte také na borax, prací sodu (uhličitan sodný), klasické mýdlo (šedé mýdlo bez vůně) a štítek. Nic jiného nebudete potřebovat a prášek vám vydrží po velmi dlouhou dobu.

Doporučený článek:  3 tipy pro klidné usnutí a nerušenou noc: žádné prášky už nebudete potřebovat

Nastrouhejte mýdlo

V první řadě nastrouhejte mýdlo na hrubém struhadle. Jestli si chcete ušetřit práci, můžete také použít mýdlové vločky. Potom si odměřte jednotlivé suroviny. Do větší nádoby vložte dva šálky boraxu, dva šálky prací sody a jeden šálek nastrouhaného mýdla (nebo mýdlových vloček). Všechno promíchejte a nádobu uzavřete. Nezapomeňte také na štítek s popisem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak používat prostředek při praní?

Na jednu pračku potřebujete jen tři polévkové lžíce tohoto pracího prostředku. Jestli budete mít v pračce méně prádla, použijte menší množství prostředku. A naopak na jednu velkou pračku budete potřebovat jednu čtvrtinu šálku. Máte-li doma velmi výkonnou pračku, bude vám stačit jen jedna lžíce prostředku na jednu pračku. Všechno ale závisí na tom, jak perete.

Doporučený článek:  Při správné péči zůstane podlaha krásná a lesklá po mnoho let

Skladování je klíčem k úspěchu

Při výběru nádoby si dávejte pozor na její kvalitu. Nejlepší jsou skleněné nádoby, které lze hermeticky uzavřít. Použít ale klidně můžete také plastové nádoby. Dávejte si jen pozor, aby se dovnitř nedostala žádná vlhkost. A také ji položte mimo dosah dětí a domácích zvířat. Tato směs je samozřejmě jedovatá, takže si mohou požitím hodně ublížit.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-make-your-own-laundry-detergent-1387952