Rady a tipy, Stravování

Křehké a dokonale nadýchané: stačí vyměnit mouku za jinou přísadu a palačinky budou bezkonkurenční

Palačinky jsou jedním z jídel, která známe všichni. Nevyžadují žádnou speciální kulinářskou dovednost, ale i tak dokážou potěšit každého v jakémkoli věku. Všichni známe palačinky s moukou, ale co když mouku vynecháme? Zkuste příště nahradit mouku tajnou ingrediencí, budou nadýchané a jemné.

Zkuste tuto tajnou ingredienci

Zkuste trošku experimentovat a výsledkem budou nadýchané a lehké palačinky. Palačinky známe se sladkou i slanou náplní. Ti, kteří rádi sahají po džemech a zavařeninách, by mohli vyzkoušet tento recept. Základem dobrých palačinek není dobrá náplň, ale těsto, co se rozplývá v ústech.

Příprava palačinek s touto neobvyklou ingrediencí změní nejen chuť, ale i strukturu těsta. Pokud plánujete dělat palačinky na sladko, doporučujeme dát do palačinek krémový pudink. Budou chutné a voňavé jako nikdy před tím. Můžete vyzkoušet čokoládový, vanilkový nebo jakýkoli jiný.

Zdroj obrázku: Freepik

Tady je recept na palačinky se smetanovým pudinkem

Na přípravu palačinek budete potřebovat: jedno balení krémového pudinku, jedno vejce, 120 ml mléka, 120 ml perlivé vody, 1 polévkovou lžíci rozpuštěného másla nebo oleje. Nalijte krémový pudink do mísy, přidejte vejce, mléko, vodu a tuk. Celé těsto promíchejte v hladkou hmotu a nechte odstát nejméně 15 minut.

Až bude těsto pořádně odpočinuté, zahřejte pánev a lehce ji namažte máslem. Do naběračky si naberte malé množství těsta a nalijte na pánev. Pamatujte, že palačinky by měly být rovnoměrné a tenké. Tak, a palačinky jsou hotové, můžete podávat. Použijte svou fantazii a podávejte palačinky s čímkoli. Uvidíte, že když zkusíte tento recept, budete je dělat už jen ten. Nakonec vás i známí budou žádat o recept.

Zdroj: https://www.delish.com/cooking/recipe-ideas/recipes/a57860/banana-pudding-pancakes-recipe/