Rady a tipy

Rady našich babiček, které ve skutečnosti příliš nefungují

Stále častěji se dnešní generace odvrací od moderních technologií i medicíny a znovu se přiklání k přírodnímu léčitelství nebo si chodí pro rady ke starším. Babičky pro nás mají totiž vždy nějakou dobrou radu, která pomůže na kdejaké potíže. Některé z nich však nefungují nebo nám pomohou jen na krátkou dobu. Které to jsou?

Sušené švestky proti zácpě?

První radu, kterou dostanete v případě potíží se zácpou, směřuje do spíže vaší babičky. Sušené švestky jsou totiž skvělým přírodním pomocníkem proti zácpě. Na trhu existuje v dnešní době mnoho doplňků stravy, avšak stejně spolehlivě vám pomohou i sušené švestky.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor, tento přírodní lék však nefunguje na dlouhou dobu. Fungují totiž jen krátkodobě a jakmile švestky vysadíte, problém se zácpou se nejspíš vrátí zase zpátky. Proto je mnohem lepší upravit celý svůj jídelníček a doplnit ho o větší množství vlákniny. Ta vám pomůže střeva dobře vyčistit a lépe nastartovat vylučovací systém.

Šedé mýdlo na krásné vlasy?

Naše babičky měly ve velké oblibě šedé mýdlo. Použití na tělo, obličej, vlasy nebo odolnější skvrny na oblečení bylo na denním pořádku. Je ale tento produkt vhodný na vaše vlasy? Mýdlo je sice složené z olejů, a tak má dobré zvlhčovací vlastnosti, avšak další jeho vlastnosti nejsou pro vlasy vhodné.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jeho účinky jsou velmi čisticí, a tak vlasy spíše vysušuje. Zejména na barvených vlasech jsou vidět zbytky tohoto mýdla i v případě, že mýdlo důkladně z hlavy umyjete.

Jestliže chcete zůstat u přírodnější cesty v péči o vaše vlasy, vyberte raději odvar z kopřiv. Ten působí skvěle na kvalitu i lesk vlasů. Stejné blahodárné účinky má také přeslička. Tyto dvě byliny najdete obsažené ve většině doplňcích stravy pro krásné vlasy.

Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21323688/, https://skinkraft.com/blogs/articles/is-soap-good-for-hair