Rady a tipy, Zdraví

V létě potřebuje pokožka specifickou péči

Mnoho z nás má léto v oblibě, ale vysoké teploty neprospívají naší pokožce. Péče o pokožku je navíc během léta zcela jiná než během zimy. Při kontaktu se slunečními paprsky se kůže rychle vysušuje, dehydratuje, je vystavena škodlivým UV paprskům a mohou se na ní vytvořit spáleniny a puchýře. Podívejme se na přírodní metody, které vás mohou ochránit před těmito nežádoucími účinky parného léta.

Opocená pokožka není během léta nic neobvyklého

Opotit se během léta můžete po celém těle. Záleží na tom, jestli se hodně potíte a co během dne děláte. Velmi uklidňující je 15minutová koupel, do které přidáte heřmánek nebo měsíček lékařský. Musíte si ale nejdřív připravit vývar. Asi 6 polévkových lžic zalijte půllitrem vroucí vody, nechte 10 minut louhovat, přeceďte a nalijte do vany.

Doporučený článek:  3 vitamínové bomby, které nastartují imunitu: užijte si konečně zimu ve zdraví a pohodě
Zdroj obrázku: Freepik

Kromě toho můžete opocená místa také namazat gelem z aloe vera nebo třezalkovým olejem. Musíte ho ovšem rovnoměrně smíchat s mandlovým olejem. Použití mastku, kukuřičné mouky, bramborové mouky nebo bílého jílu také pomůže ochránit před odřením a podrážděním pokožky. Aplikovat byste tyto produkty ovšem měli na zcela suché tělo.

Spáleniny od slunce

Existuje mnoho zaručených domácích prostředků, které můžete využít. Obklad, který namočíte do vychladlého černého čaje, bude krásně chladit a sníží nepříjemné pocity, svědění i bolest. Kromě toho ale skvěle funguje také obklad ze syrové okurky. Zeleninu dejte na půl hodiny do lednice. Poté ji nakrájejte na plátky a položte na 15 až 20 minut na postiženou oblast.

Doporučený článek:  Jitrocel má pro lidské zdraví všestranné využití
Zdroj obrázku: Freepik

Osvědčenou metodou je také sražené mléko, kefír nebo podmáslí, které vytahují teplo z těla a posilují tkáně. Na spálené oblasti naneste silnou vrstvu a nechte působit asi 20 minut. Poté mléčné výrobky opláchněte studenou vodou. Podle našich babiček můžete použít také med, který snižuje otoky, zarudnutí a odstraňuje bolest. Naneste jen tenkou vrstvu a nechte působit 10 až 15 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou. Opakujte dvakrát až třikrát denně.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/beauty/summer-skin-care-tips-you-must-follow-this-season/articleshow/57911669.cms