Domov, Rady a tipy

Koupelna láká k uložení všech nezbytností. Tohle do ní ale nikdy nedávejte

Koupelna se zdá jako šikovné místo pro hodně předmětů, které denně potřebujeme. U většiny z nich to bohužel není pravda. V koupelně je hodně vlhko a teplo, což mnoho věcí může naprosto zničit. Podívejme se na nejdůležitější předměty, které byste měli z koupelny odstěhovat ještě dnes. Budete se možná divit, co byste v koupelně vůbec neměli skladovat.

Kosmetika a parfémy

Většina žen si myslí, že koupelna je úžasné místo pro kosmetiku. Je to logické, protože se většinou líčíme v koupelně u zrcadla. Opak je pravdou. Vysoká vlhkost dokáže zničit rtěnku, odličovací kosmetiku nebo štětce. Všechno byste měli uložit na suché místo, kde ochráníte svou drahou kosmetiku před teplem, vlhkem, prachem a bakteriemi.

Parfémy jsou také v koupelně krásně po ruce. Bohužel si už většina lidí neuvědomuje, že vysoké teploty ničí jejich sílu. Jestli máte doma velmi drahé parfémy, jistě si chcete užít jejich jedinečnou vůni a vlastnosti. Ve vlhkém vzduchu ovšem parfémy atomizují a ztrácejí na síle. V koupelně byste neměli skladovat ani:

  • holicí strojky,
  • léky,
  • laky na nehty,
  • šperky.
Zdroj obrázku: Freepik

Elektronika ani ručníky do koupelny nepatří. Proč?

V koupelně dnes používáme více elektronických přístrojů, než si uvědomujeme. Fény, žehličky na vlasy nebo elektrické holicí strojky má doma každý druhý. A většina z nás je skladuje v koupelně. Před uložením do skříňky se podívejte, jestli je produkt odolný vůči vlhkosti. Jestli ne, měli byste ho uložit do jiné místnosti. Prodloužíte tím jeho životnost.

Budete se divit, ale ani ručníky do koupelny nepatří. Ve skutečnosti byste měli ručníky sušit a skladovat v jiné místnosti a vzít si je do koupelny jen v případě, že jdete do sprchy nebo vany. Z ručníků se totiž uvolňuje do vzduchu vlhkost, která způsobuje plísně. Nenechávejte tam ani suché ručníky (hlavně ve skříňce), protože mohou plesnivět a hnít.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/13-things-you-shouldn-t-keep-in-the-bathroom-580536