Rady a tipy

Malé dírky na oblečení spraví trik se žehličkou

Malé a nevzhledné dírky, které se objevují na oblečení po praní? Nemusíte hned svou oblíbenou blůzku do práce nebo košili do divadla vyhazovat, můžete je vyspravit jednoduchou metodou bez šití. Ano, postačí vám k tomu žehlička a materiál za pár korun. Oblečení bude zase sloužit dál a po dírkách nebude ani vidu. Touto metodou ušetříte nemalé peníze, protože nebudete muset obměňovat svůj šatník hned po objevení další díry! Stačí se do toho pustit!

Zdroj obrázku: Freepik

Kde se dírky na oblečení berou?

Jistě jste překvapeni, že krátce po nákupu oblečení se na látce objeví malé dírky. Kde se berou? Jedná se o nekvalitní materiál nebo je příčina jinde? Ke vzniku může dojít v okolí zapínání, u zipů, ale také u háčků od podprsenky. Na vině může být praní, při kterém dochází k promíchání oděvů s různým zapínáním v bubnu, kdy se ostré hrany zachytávají o vlákna jiných kusů oblečení. Neméně často se dírky objeví poté, co se do bubnu dostanou ostré částečky a rozederou látku.

Pomůže žehlička!

Oblečení s dírkami nemusíte hned vyhazovat, stačí malý trik se žehličkou a oblečení bude zase jako nové. Co na spravování budete potřebovat? Připravte si žehličku, žehlicí prkno, pergamenový papír, termofolii na vyšívání, rouno a kus látky. Z bezpečnostních důvodů nežehlete na stole, posteli nebo na jiném hořlavém podkladě. Nyní otočte halenku nebo tričko naruby a rozložte narovno na žehlicí prkno. Připravte si žehličku, otvor musí být směrem nahoru, aby nedošlo k promáčknutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Během chvilky hotovo

Pod dírku vložte připravený pergamenový papír, aby nedošlo k nalepení vrstev na sebe. Z folie na vyšívání vystřihněte čtverec a přiložte jej na dírky, poté ještě čtverec z rouna a na závěr kus látky. Navlhčete vodou a nyní zažehlujte nahřátou žehličkou na nejvyšší stupeň asi 10–15 vteřin. Po odstranění látky a rouna by měly být dírky zacelené, otočte na líc a případně zatlačte prsty neslepená nebo odchlípnutá vlákna.

Zdroj: https://homehacks.co/fix-hole-clothing-no-sewing-hack/