Rady a tipy, Zdraví

Vaječná maska vyživí vlasy a vypne pokožku

Kosmetika, kterou zakoupíte v obchodě, vás možná přesvědčí o tom, že ji musíte mít doma. Je ale skutečně natolik účinná? Jak mít pevné vlasy a stejný sestřih, jako když vyjdete z kadeřnictví? Chcete mít mladistvou pleť? Možná bude načase vyzkoušet babské rady a způsoby péče, které znali naši předkové. Tím si totiž můžete zajistit spoustu výhod pro svou pokožku.

Co musíte udělat pro zdravou pleť a vlasy?

Při péči o vlasy byste měli dbát hlavně na to, aby šampony byly bez silikonů a dalších chemických látek, které by je mohly poškodit. Je proto vhodné studovat etikety šamponů. Můžete si ale vyrobit domácí masku, která vyjde levněji než všechny v obchodech, a navíc k její výrobě budete potřebovat jednu důležitou surovinu – vejce.

Doporučený článek:  7 alternativ, které nahradí prášek do pečiva

Pokud máte domácí vejce, je to o to lepší. Postačí ale vejce, které koupíte v obchodech. Slepičí vejce můžete použít hned několika způsoby, co se týče péče o vlasy a o pokožku. Jestli máte mastné vlasy, použijte na ně pouze bílek. Naopak na suché vlasy bude dobře fungovat pouze žloutek. Celé vejce pak použijte, pokud máte normální vlasy. Ve všech případech se musí rozšlehat, nanést na vlasy a ponechat půl hodiny. Poté umyjte vlasy pod vlažnou vodou.

Doporučený článek:  Kručení v žaludku neznamená vždy hlad. Projevit se tak mohou i nepříjemné komplikace
Zdroj obrázku: Pixabay

Vaječnou masku si můžete udělat i na pokožku a dekolt

Jestli nevíte, čím si vypnout pokožku na dekoltu, můžete vyzkoušet také vejce. Ztráta pružnosti, šedá barva nebo únava pokožky můžou být dány několika faktory. Je proto vhodné o ni pečovat, a to nejlépe pomocí domácích prostředků. K výrobě masky na obličej pak budete potřebovat bílek a přírodní jogurt. Nejdříve vejce vyšlehejte do pěny a přidejte jogurt – stačí dvě lžíce.

Připravenou masku pak smíchejte a naneste na obličej, který předtím důkladně vyčistěte. Nezapomeňte ani na krk nebo dekolt. Tuto masku můžete používat třikrát týdně a po několika týdnech byste měli poznat rozdíl. Pleť bude vypjatější a působit mladistvým dojmem.

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/skin/10-beauty-benefits-of-eggs-for-hair-and-skin-31940.html