Rady a tipy

Zbavte se problémů se zvířaty v horkých dnech, aniž byste museli měnit jejich návyky

Ačkoli si mnoho lidí spojuje teplé počasí s letními radovánkami, vysoké teploty mohou být nebezpečné. Musíme se hydratovat a chránit před sluncem. Během tohoto období naši domácí mazlíčci také vyžadují zvláštní péči. Ačkoli to není vždy viditelné, můžou jim vysoké teploty způsobit velké potíže. Musíte se naučit, jak chránit své čtyřnohé přátele před přehřátím.

Zdravotní rizika

V suchých a horkých dnech může teplota vzduchu dosáhnout až 30 stupňů. Tyto teploty by neměly být podceňovány, protože hypertermie neboli přehřátí těla je pro zvířata extrémně nebezpečná. To může vést k úpalu a potřebě okamžité návštěvy veterináře. Kočky se obvykle vyrovnávají s teplem lépe než psi, ale každý mazlíček vyžaduje pečlivé pozorování.

Doporučený článek:  Metoda dýchání pomůže lépe usnout a zregenerovat tělo i mysl

Nejběžnějšími příznaky přehřátí u zvířat jsou zrychlené dýchání a intenzivní dýchání, zrychlený srdeční rytmus, suché a přetížené sliznice, apatie, potíže s udržováním rovnováhy, průjem a zvracení, epileptické symptomy, nebo dokonce ztráta vědomí. Pokud si všimnete některých z těchto příznaků na svém příteli, neváhejte navštívit veterináře. Abychom se těmto rizikům vyhnuli, je lepší držet se některých pravidel.

Zdroj obrázku: Freepik

Stín a ventilace

Pokud váš mazlíček tráví velkou část dne venku, nechte mu volný přístup na stinné místo nebo mu ho vytvořte. Díky tomu snadno najde chlad a bude chráněný ho před přehřátím. Nedovolte mu zůstat na betonových površích hlavně proto, že se jemné tlapy mohou popálit. Trávník je v tomto počasí lepší volbou. Pokud máte domácího mazlíčka v bytě, pusťte jej do chladnějších místností, například koupelny. Mazlíček na chladné dlažbě najde požadovanou úlevu.

Doporučený článek:  Koupené repelenty málokdy fungují. Klíšťata spolehlivě odradí plevel, který roste na každé zahradě

Při cestování dělejte přestávky každé dvě hodiny, maximálně tři. Dopřejte zvířeti krátkou přestávku na stinném místě s doplněním tekutin. Nezapomeňte mu poskytnout vodu během jízdy. V autě bude vlhký ručník užitečný pro ochlazení. Můžete si vzít s sebou malou stříkací láhev, abyste navlhčili kožich. Nainstalujte sluneční clony na okna, to pomůže všem cestujícím. Otevření oken se nedoporučuje kvůli zánětu uší.

Zdroj: https://hilltopvets.co.uk/heatstroke/