Krása, Rady a tipy, Stravování

Hubnutí s vůní bylinek: zrychlí metabolismus, potlačí chuť k jídlu a vymažou tuky

Bylinky napomáhající hubnutí jsou účinnou podporou v boji s kily navíc. Mohou přirozeně stimulovat metabolismus, snížit chuť k jídlu, očistit tělo od toxinů, usnadnit trávení tuků a cukrů, předcházet zácpě a působí blahodárně na celý organismus. Navíc se jedná o zcela přirozený způsob, který v kombinaci s vyváženou stravou a fyzickou aktivitou přináší skvělé výsledky.

Bylinky na rychlejší metabolismus

Největším nepřítelem hubnutí je pomalý metabolismus. V takovém případě je dobré zařadit do jídelníčku mátu, pampelišku, šalvěj a řebříček. Podporují vylučování žaludečních šťáv a usnadňují trávení, díky čemuž se živiny rychleji vstřebávají do těla. Šalvěj by ovšem neměli konzumovat lidé trpící chronickou gastritidou.

Doporučený článek:  Silný imunitní systém vybuduje zdravý jídelníček

Omezení denního příjmu kalorií může být náročné. Mezi bylinky, které snižují chuť k jídlu, patří moruše bílá, podběl a lněné semínko, které je navíc vynikajícím zdrojem omega-3 mastných kyselin. Pokud se v těle ukládají toxiny, sáhněte po kopřivě, přesličce rolní, cistu, zlatobýlu a petrželi. Organismus pomáhá pročistit i zelený čaj.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky na odbourávání tuků

Některé bylinky účinně podporují odbourávání tuků, proto se často přidávají do syntetických doplňků stravy. Využít je ale můžete i v přirozené formě. Zkuste kurkumu, zázvor, kajenský pepř nebo guaranu. Při menopauze se doporučuje především máta a šalvěj, zelený čaj a yerba maté. Pozitivně působí také čaj z citronové trávy a heřmánku.

Doporučený článek:  Při stresu zamíří mnozí rovnou do ledničky. S emočním přejídáním je nejvyšší čas přestat

Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, je nutné kombinovat bylinné infuze s plnohodnotnou stravou, menším příjmem kalorií a přiměřenou fyzickou aktivitou. Nezapomeňte na dostatečný příjem tekutin a kvalitní spánek. Nálevy pijte dvakrát denně – ráno a večer. O používání některých bylinek byste se za určitých okolností (těhotenství, kojení, chronická onemocnění nebo alergie) měli poradit se svým lékařem. Nezapomeňte, že příliš rychlé hubnutí může být nebezpečné.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-herbs