Bylinky napomáhající hubnutí jsou účinnou podporou v boji s kily navíc. Mohou přirozeně stimulovat metabolismus, snížit chuť k jídlu, očistit tělo od toxinů, usnadnit trávení tuků a cukrů, předcházet zácpě a působí blahodárně na celý organismus. Navíc se jedná o zcela přirozený způsob, který v kombinaci s vyváženou stravou a fyzickou aktivitou přináší skvělé výsledky.
Bylinky na rychlejší metabolismus
Největším nepřítelem hubnutí je pomalý metabolismus. V takovém případě je dobré zařadit do jídelníčku mátu, pampelišku, šalvěj a řebříček. Podporují vylučování žaludečních šťáv a usnadňují trávení, díky čemuž se živiny rychleji vstřebávají do těla. Šalvěj by ovšem neměli konzumovat lidé trpící chronickou gastritidou.
Omezení denního příjmu kalorií může být náročné. Mezi bylinky, které snižují chuť k jídlu, patří moruše bílá, podběl a lněné semínko, které je navíc vynikajícím zdrojem omega-3 mastných kyselin. Pokud se v těle ukládají toxiny, sáhněte po kopřivě, přesličce rolní, cistu, zlatobýlu a petrželi. Organismus pomáhá pročistit i zelený čaj.
Bylinky na odbourávání tuků
Některé bylinky účinně podporují odbourávání tuků, proto se často přidávají do syntetických doplňků stravy. Využít je ale můžete i v přirozené formě. Zkuste kurkumu, zázvor, kajenský pepř nebo guaranu. Při menopauze se doporučuje především máta a šalvěj, zelený čaj a yerba maté. Pozitivně působí také čaj z citronové trávy a heřmánku.
Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, je nutné kombinovat bylinné infuze s plnohodnotnou stravou, menším příjmem kalorií a přiměřenou fyzickou aktivitou. Nezapomeňte na dostatečný příjem tekutin a kvalitní spánek. Nálevy pijte dvakrát denně – ráno a večer. O používání některých bylinek byste se za určitých okolností (těhotenství, kojení, chronická onemocnění nebo alergie) měli poradit se svým lékařem. Nezapomeňte, že příliš rychlé hubnutí může být nebezpečné.
Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-herbs