Krása, Zdraví

Skořice snižuje chuť k jídlu, je skvělý pomocník při hubnutí

Skořice patří mezi nejoblíbenější koření na dochucení dezertů nebo snídaní. Hlavně v chladných měsících si ji velmi rádi dáváme, protože nám připomíná podzim a Vánoce. Pravdou je, že je velmi zdravá a každý, kdo se snaží zhubnout, by ji měl začlenit do svého jídelníčku po celý rok. Řekneme vám, co toto voňavé koření dokáže udělat s vaším tělem.

Stabilizuje hladinu cukru v krvi

Podle odborníků dokáže skořice regulovat hladinu cukru v krvi. Zlepšuje totiž citlivost na inzulín a snižuje rezistenci na inzulín. Díky tomu vám bude mnohem méně kolísat cukr během dne. To také znamená, že nebudete mít tolik chuť na sladké a dokonce i váš hlad bude mnohem mírnější. Nebudete mít neustále pocit, že máte hlad a chuť na něco sladkého.

Doporučený článek:  Vysoký krevní tlak o sobě dává vědět mnoha příznaky. Naučte se je včas rozpoznat

Nastartuje metabolismus

Stejně jako zelený čaj nebo ranní sklenice vody s citronem, také skořice může rozběhnout váš metabolismus. Podle některých studií dokáže zvýšit metabolickou rychlost, což automaticky povede k lepšímu spalování kalorií i tuku. Jakmile si dáte skořici na jídlo k snídani a potom si půjdete zacvičit nebo zaběhat, budete mnohem lépe spalovat kalorie.

Zdroj obrázku: Freepik

Snižuje chuť k jídlu

Jídlo je pro mnoho největším nepřítelem při hubnutí. Díky skořici si můžete přirozeně snížit chuť k jídlu. Nebudete cítit ani takový hlad, takže nebudete jíst tak velké porce. Toto drobné zmenšení porcí může zajistit, že ztratíte přebytečnou hmotnost, které se chcete zbavit. A přitom nebudete mít pocit, že se příliš omezujete. Jen si pochutnáte na snídani se skořicí.

Doporučený článek:  Chránit ruce před popraskáním lze pomocí domácích masek. Výrobu zvládne každá žena

Obsahuje obrovské množství antioxidantů

Velkou výhodou skořice je také fakt, že obsahuje hodně antioxidantů. To na první pohled není při hubnutí důležité, ale pravda je jiná. Tato vlastnost je důležitá pro zdraví vašeho těla, snížení oxidačního poškození buněk a ničení volných radikálů. A když budete mít zdravé tělo, přirozeně k vám přijde také štíhlý pas.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/supplement-guide-cinnamon