Krása, Zdraví

Citlivým zubům a dásním uleví známé koření nebo uhlí. Přírodní metody zuby zároveň vybělí

Chcete mít bělejší zuby, ale trápí vás zubní sklovina a dásně, které vás občas bolí? Pokud je máte citlivé, budete muset vynechat některé potraviny nebo nápoje, které mohou způsobit bolest. Dásně ale můžete zklidnit domácími prostředky, které jsou snadno dostupné a navíc nejsou drahé. Vaše zuby budou zdravější a také budou lépe vypadat.

Zkuste domácí metody, které jsou bezpečné

Své zuby si můžete ošetřit například pomocí kurkumy. Je to koření, které v našich domácnostech ještě není tolik rozšířené. Po umytí ústní dutiny si naneste trochu prášku z kurkumy na zubní kartáček a vtírejte ho do skloviny. Můžete tak dělat i třikrát denně, a to po dobu tří týdnů. Kurkumu ale můžete přidat také do zubní pasty, protože někomu může být nepříjemné si zuby třít práškem.

Doporučený článek:  Čtyři kroky k dokonale hladkým chodidlům. Pečující rituál se o pokožku postará jako v profesionálním salonu

Kurkumu lze také smíchat s trochou kokosového oleje nebo si připravit roztok a ten několikrát denně kloktat. Stačí lžičku kurkumy přimíchat do studené vody a kloktat. Je to přírodní prostředek nejen na zklidnění, ale také vám přírodně vybělí zuby, pokud je budete čistit práškem pravidelně.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste také dřevěné uhlí

Zkuste nadrtit dvě tablety dřevěného uhlí v hmoždíři a poté k nim přidejte lžičku vody. Zamíchejte, naneste na kartáček a dvě minuty si čistěte zuby. Opakujte po dva dny a uvidíte, že citlivost zubů se výrazně sníží. Sklovinu si můžete vyčistit také zubní pastou a poté na zuby nanést uhlíkový prášek s trochou vody. Vydržte s pastou na zubech 3 minuty a poté vypláchněte.

Doporučený článek:  Domácí kondicionér lze snadno připravit z přírodních ingrediencí, které vlasům jednoduše zachutnají

Použít ale můžete také hotovou černou pastu. Ať se rozhodnete pro jakoukoli metodu, při čištění zubů postupujte opatrně, abyste si sklovinu naopak nepoškodili. Zuby si můžete vybělit také pomocí citronu nebo jahod, kterými si zuby potírejte. Poté si je ale nezapomeňte vyčistit, abyste z nich odstranili plak a další nečistoty. Důležité jsou také návštěvy zubaře, který může včas odhalit problém.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/sensitive-teeth-home-remedy