Móda

Ani po padesátce se nemusíme vzdát sukní. Správný střih ubere kila a dodá na eleganci

Zralé dámy více přemýšlejí nad tím, co si obléknou na sebe. Musí myslet na to, jak zamaskovat nedokonalosti, které se s přibývajícím věkem objevují. Většinou zakrývají větší bříško, povislá prsa nebo silnější stehna. I ženy, které dovršily padesát let, se chtějí cítit žensky a vyrazit do společnosti se pobavit. V žádném věku byste se neměla zbavovat sukní, protože ve vhodné kombinaci se hodí pro všechny ženy.

Jaký styl sukní se hodí ke starším ženám?

Vhodně zvolené sukně můžete nosit klidně i v sedmdesáti. Je ale potřeba myslet nejen na střih, ale také volit střídmé kombinace barev. Důležitá je také délka zvolené sukně. Na trhu je dnes tak velký výběr, že možná nebudete vědět, jakou sukni si vyzkoušet dřív. Představíme vám oblíbené střihy, které se hodí k ženám, které již oslavily padesátku.

Při výběru sukně koukejte nejen na střih nebo barvu, ale sledujte, ze kterého materiálu je vyrobená. Měkké látky přilnou k postavě více a ukážou tak všechny nedostatky. Tužší materiály budou vhodné pro ženy, které mají větší bříško a raději ho schovají. Ženy starší padesáti let nerady ukazují nohy, ale pokud je máte dlouhé a štíhlé, klidně je ukažte. Jestli se při odhalování necítíte komfortně, klidně zvolte délku po lýtka.

Zdroj obrázku: Freepik

Nesmrtelnou klasikou jsou skládané sukně

Skládané sukně jsou vhodné pro ženy, které rády nosí klasické sukně a mají rády univerzální kousky, které se hodí ke všem outfitům. Jestli se chystáte na formální akci, vezměte si k nim vysoké podpatky. Pokud váš čeká dlouhý den na nohou, raději si obujte tenisky. Při výběru skládané sukně koukejte na to, aby záhyby v oblasti břicha volně padaly. Budete díky tomu vypadat štíhlejší. Pokud budou záhyby do stran, naopak vám kilogramy přidají.

Zavinovací sukně jsou vhodné na letní období, ale můžete je nosit i na podzim a v zimě. Jestli teplota klesne pod nulu, můžete k nim obout dlouhé kozačky. Jedná se o elegantní styl, který se hodí pro každou příležitost.

Zdroj: https://www.aarp.org/entertainment/style-trends/info-09-2013/style-guide-for-women-over-50.html