Móda, Rady a tipy

Roztáhnout těsné boty jde pomocí mrazáku nebo kladívkem

Jeden by řekl, že když utratí za boty několik tisíc, budou se mít jeho nohy jako v bavlnce. Bohužel tomu tak není, například kožené boty budou několik dní tlačit, než se plně rozchodí a vy se v nich budete cítit pohodlně. Rozcházení bude dlouhé podle toho, jak velkou máte nohu, aby bota přesně její tvar kopírovala. Problémy budou mít lidé, kteří mají vyšší nárt nebo širší chodidlo.

Boty se musí rozchodit, ale budete několik dní trpět

Když se člověk rozhodne koupit si nové boty, tak se těší, že si je hned obuje a půjde v nich na schůzku nebo do práce. Bohužel se ale často stane, že bota tlačí, a zrovna na místech, která nejsou obvyklá. Puchýře se tak mohou objevit na patě nebo prstech. Časem se ale bota přizpůsobí tvaru nohy, jen je nutné tomu dát několik dní.

Doporučený článek:  Nedejte komárům ani klíšťatům šanci. Krvežíznivý hmyz odradí voňavé bylinky

Boty můžete rozchodit několika způsoby, některé budou bolestivé, jiné méně. Mezi nejznámější možnosti patří vojenský způsob, další je pozvolný. Budete boty nosit po chvilkách doma nebo v kanceláři a postupně si nohy zvyknou, takže vás nebudou tlačit. Další způsob je alchymistický, ten je pro ty, kteří mají rádi babské rady.

Zdroj obrázku: Freepik

Kutilské způsoby jsou možná nejúčinnější

Mezi kutilské způsoby patří například oloupaná brambora, která se vloží do bot, můžete do nich dát také pytlíky s vodou, kterou nechte předtím zamrazit. Na trhu existují také roztahovací spreje, které jen stačí nastříkat na obuv, oblíbenou metodou je kladívko, se kterým boucháte do patní části. Určitě si najdete způsob, který vám bude vyhovovat a díky němuž budete mít boty pohodlné a budete v nich moci chodit celé dny.

Doporučený článek:  Prádlo bude suché rychleji díky sušičce nebo mrazáku

Nemusíte se bát, že byste si své nové boty zničili. Vždy postupujte opatrně a také dávejte pozor na jejich čištění. Kožené boty se budou chovat jinak než plátěné tenisky, budete na ně potřebovat jiné čisticí prostředky a péče o ně je trochu náročnější. Kožené boty ale při správné péči mohou vydržet několik let a vy tak ušetříte peníze za stále nové boty.

Zdroj: https://www.independent.co.uk/life-style/fashion/shoes-how-to-break-in-stretch-quickly-fast-heels-rubbing-pain-too-small-blisters-a8116536.html