Rady a tipy

K dokonalé pleti nemusí dopomoci jen kosmetický salon. Ty nejlepší triky zvládnete i doma

Víte, jakou máte pleť? Pokud ano, tak určitě víte, jak se o ni starat. Pokud to ale neděláte, snadno se může stát, že se na pokožce objeví akné, černé tečky nebo další nedokonalosti, které budou vadami na vaší kráse. Nic se ale neděje, protože existuje spousta snadných řešení, jak svou pleť vylepšit, a to pomocí domácích metod, které jsou velmi snadno k dostání a navíc účinné! Dopřejte své pokožce maximální péči a budete vypadat mladší a cítit se lépe.

Doporučený článek:  Kaštany se mohou stát krásnou dekorací i netradiční kosmetikou

Jak se zbavit suché pleti a akné?

Je velmi těžké sehnat kvalitní kosmetiku, která by vám pomohla s konkrétními problémy. Mnoho výrobců krémů zaručuje, že jsou skutečně účinné, bohužel tomu tak většinou není. Pokud se trápíte s kosmetickým probléme, jako první byste měli zabrousit do své kuchyně a využití suroviny, které v ni najdete. Budete překvapeni, jak skvěle mohou fungovat domácí pleťové masky nebo peelingy, které pomohou přesně vašemu typu pleti.

Pro mastnou pleť se hodí konzumace mrkve, žloutku nebo špenátu – tím podpoříte své zdraví a vaše tělo bude s mastnotou bojovat. Naopak by se majitelky mastné pleti měly vyhýbat těstovinám, bílému pečivu a celkově sacharidům, které se nacházejí v běžným potravinách. Jestli máte problémy s akné, snadno je vyřešíte potravinami, které mají nízký glykemický index. Dejte si více ovoce, zeleniny, vlašských ořechů nebo mořských plodů, které budou bojovat za vás.

Doporučený článek:  Domácí masky posílí vlasy a vrátí jim zdraví a lesk

Jak se vypořádat se suchou pokožkou?

Na druhou stranu je velkým problémem suchá pokožka. Ta může snadno popraskat a především v zimě velmi trpí, pokud není dostatečně hydratovaná. Jestli se jedná pouze o vadu na kráse, můžete ji snadno vyřešit. Může to ale značit i vážnější onemocnění, proto se raději poraďte se svým lékařem.

Na suchou pokožku budou platit potraviny, které obsahují mononenasycené mastné kyseliny. Fazole vejce, avokádo nebo arašídy by měly patřit do vašeho jídelníčku. Pravidelně jezte také ryby nebo maso, hlavně pstruhy nebo lososy.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/skin-care-tips