Rady a tipy

Pár kroků denně a budete nejenom v lepší fyzické kondici, ale brzy získáte také svou vysněnou váhu

Chůze je jednou z nejjednodušších a nejúčinnějších forem cvičení, které nám pomáhá zhubnout v relativně krátkém čase. Také zlepšuje celkové zdraví, okysličuje tělo a posiluje svaly na nohou. Při správném provedení můžeme s pomocí chůze zhubnout až půl kilogramu denně. Během týdne pak můžeme shodit až 10 kilogramů váhy, pokud k chůzi přidáme zdravou stravu a další fyzickou aktivitu.

Choďte rychlejším tempem

Samotná chůze bohužel nestačí. Na spalování tuků se při chůzi podílí mnoho faktorů. Předpokládejme například, že pokud jdete konstantní rychlostí 6,5 km/h a za tuto hodinu spálíte 400 kcal. Pokud ale nasadíte rychlejší tempo, například na 11 km/h, spálíte za stejnou dobu o 300 kcal více. Každodenní procházka s krokoměrem vám pomůže dosáhnout skvělých výsledků, co se hubnutí týče.

Doporučený článek:  Přírodní mýdla nezatěžují pokožku ani planetu

Krokoměr vám poslouží ke sledování počtu kroků, vzdálenosti, kterou ujdete, času a u lepších přístrojů i srdečního tepu. Díky němu budete přesně vědět, kolik času denně strávíte chůzí a podle toho si sestavíte vlastní tréninkový plán. Chůze na správnou vzdálenost proto může spálit kalorie a zbytečné kilogramy.

Snažte se chodit každý den

Chůzi můžete zakomponovat do každodenního života, aniž byste si museli udělat čas na procházku. Především přestaňte používat automobil nebo prostředky hromadné dopravy na kratší vzdálenosti, raději jděte pěšky. Pokud musíte jezdit autem, zaparkujte dál od místa, kde bydlíte, případně vystupte z autobusu o zastávku dříve. Místo výtahu používejte schody. Pokud máte děti nebo psa, bude pravidelné procházení snazší.

Doporučený článek:  Kaštany jsou víc než podzimní dekorace. Snadno se promění v ekologické mýdlo nebo prací prostředek

K chůzi vás může motivovat například oblíbená hudba, kterou budete během ní poslouchat. Čas od času se snažte změnit trasu, abyste si procvičili mozek. Na procházku můžete vyrazit i s přáteli, při hovoru vám bude čas lépe utíkat. Je to také příležitost, jak lépe prozkoumat a poznat své okolí. Pokud je venku špatné počasí, stojí za zvážení pořízení běžeckého pásu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/can-you-lose-weight-by-walking-an-hour-a-day