Rady a tipy

Suché paty zjemní pravidelná zvláčňující péče. Přírodní produkty zanechají pokožku hebkou

Jak se stane, že pokožka na chodidlech a patách je hrubá a suchá? Nestačí se o ni jen tak ledabyle starat. Může být známkou podvýživy, mála tekutin nebo nedostatku určitých vitaminů. Pokožku zvlhčuje vitamin A, který najdete v mnoha potravinách. Jaké jsou další příčiny suché pokožky?

Vyzkoušejte širší obuv a nohy si namočte do kvalitního oleje

Jestli nosíte úzké boty nebo lodičky, tak určitě vidíte, co to dělá s vašima nohama. Jestli nosíte takovou obuv každý den, nemůžete se divit, že nohy dostávají zabrat. Lodičky a úzké boty nohy tlačí, a tak se vytváří suchá kůže. Pokud máte více kilogramů navíc, problém může být také tenká podrážka, která vás vlastně „neunese“.

Proti bolavým patám a suchým chodidlům můžete bojovat několika prostředky. Jedním z nich je kvalitní olej, například mandlový nebo dýňový. V hrnci si ho zahřejte, poté opatrně vmasírujte do nohou a počkejte, než se vstřebá. Jako první pomoc mějte po ruce vždy jedlou sodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Každé dva dny si paty obruste vodou a sodou

Nejdříve si nohy namočte do lavoru s teplou vodou, následně použijte jednou sodu a nohy si pečlivě vydrhněte. Léčbu můžete opakovat každé dva dny, dokud se pokožka vašich nohou nezlepší. Důležité je pravidelně odstraňovat mrtvou pokožku chodidel. Na to používejte kvalitní pemzu a vždy se pohybujte po patách a chodidlech pevně.

Dávejte pozor, abyste se za paty nezachytili nebo si neublížili jiným způsobem. Dobré je na noc nohy zabalit do bavlněných ponožek a předtím si na ně natřít pořádnou vrstvu kosmetické vazelíny, která je velmi mastná a zvlhčí pokožku tak, že ráno budete mít nohy jako nové. Co nejvíce se snažte chodit naboso, protože tím stimulujete krevní oběh, budete mít kontakt se zemí a rozhodně budou chodidla moci dýchat. Svou péči nezapomeňte věnovat také nehtům, které si pravidelně zastříhávejte.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/324909