Domov, Rady a tipy

Záclony vybělí prášek do pečiva, jedlá soda nebo aspirin

Máte již několik let staré záclony, jsou zašedlé a nevíte, jak je snadno vybělit? Přípravky, které jsou určené k bělení a zakoupíte je v obchodech, obsahují spoustu chemie, která není vhodná pro životní prostředí. Navíc nemusí vždy fungovat. Domácí prostředky mnohdy fungují mnohem lépe a nebudou vás stát tolik peněz.

Bělidlo nahradí prášek do pečiva nebo mycí prostředek na nádobí

Prášek do pečiva je plný látek, které odstraňují zašednutí vláken, navíc se jednoduše používá. Namočte záclony nebo závěsy, přidejte prášek do pečiva, poté vložte záclony do pračky a pomocí prášku na bílé prádlo vyperte. Použít na bělení můžete také klasický saponát na nádobí. Odstraní totiž skvrny, které mohou být již staršího data. Pokud je takto namočíte, nezapomeňte poté záclony pořádně opláchnout v čisté vodě a opatrně vyždímat.

Zdroj obrázku: Freepik

Záclony se bělí také pomocí obyčejné kuchyňské soli. Stačí je pouze namočit do vody, do které přidejte několik lžic soli. Nezapomeňte záclony vyprat v pračce a pověsit, aby uschly. Vaječné skořápky jsou nezvyklým, ale účinným prostředkem, který pomůže vybělit nejen záclony. Dejte do látkového pytlíku, vhoďte do pračky, přihoďte záclony a máte hotovo.

Použijte aspirin nebo jedlou sodu

Kromě prášku do pečiva můžete použít na bělení také jedlou sodu. Nejenže bělí látky, ale také zlepšuje účinnost praní. Záclony namočte do vody s jedlou sodou ještě před praním a po vyprání byste je měli vytáhnout bílé.

Zdroj obrázku: Freepik

Aspirin je prostředek, který se bude hodit nejen na bolavou hlavu. Bílé tablety můžete použít na bělení záclon nebo závěsů. Abyste měli záclony i jiné látky bílé, není vždy nutné používat chemické prostředky. Přírodní metody fungují stejně, mnohdy i lépe, a záclony z pračky vytáhnete sněhově bílé. A pokud ne, zkuste je nechat uschnout na slunci, které má bělicí účinky.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/whiten-window-sheers-30856.html