Rady a tipy

Tohle jsou nejčastější chyby při praní oblečení. Mnohdy je nevědomky udělá i ta nejsvědomitější hospodyňka

Praní je jedna z nezbytných domácích prací, pokud chceme chodit v čistém oblečení a nechceme si neustále kupovat nové. Řada žen však udělá během praní mnoho různých chyb. Jaké to jsou a čeho byste se měla primárně vyvarovat?

Špatné prostředky

Je to stejné jako u čehokoliv jiného. Prací prostředky se mohou lišit nejenom svou kvalitou – tím, jak odstraní skvrny – ale třeba i šetrností k materiálům a barvám. Stejně tak mohou následně různě působit na lidskou kůži a vyvolávat alergické reakce nebo vyrážky. Proto je nejlepší neexperimentovat a vždy prát v tom přípravku, který máte vyzkoušený.

Doporučený článek:  Čištění trouby už není nutné odkládat. S našimi triky bude znovu zářit jako nová

Chybné dávkování

Správné dávkování najdete na každém pracím prostředku a je na místě ho dodržet. Nikdy není dobře dávkovat prášek dle vlastního uvážení. Buď ho bude moc, nebo naopak málo. Pozor také na to, kolik prádla perete a kolik vody pračka použije. I to je proměnná, kterou je nezbytné vzít v potaz.

Nedůsledné třídění

Základ je jasný – bílé, černé a barevné. Ne vždy je správná cesta zůstat jenom u těchto tří kupiček. Na místě je prádlo vytřídit také podle materiálů a toho, jakou teplotu snesou. Dále nezapomínejte, že i různé barevné odstíny se mohou lišit, a proto vždy perte jenom ty kombinace, u kterých obarvení stoprocentně nehrozí.

Doporučený článek:  Sýr končí často zbytečně v koši. Málokdo ho umí skladovat správně
Zdroj obrázku: Freepik

Špatný program

Moderní pračky překypují pracími programy, ale mnohdy je to zbytečné. Některé ženy perou stále na jeden, což je chyba. Každý druh oblečení může vyžadovat jiný proces. Od teploty přes délku pracího cyklu po šetrnost. Věnujte volbě programů pozornost a výsledek praní bude překvapující.

Absence péče o pračku

I o pračku je třeba se starat, aby prala tak, jak má. Je nutné ji pravidelně čistit, odstraňovat špínu, usazeniny nebo vodní kámen a zápach. Nejenom že prodloužíte její životnost, zajistíte i to, že bude správně prát, ať do ní dáte cokoliv.

Doporučený článek:  Cukr je skrytý v mnoha potravinách, vzniká na něm závislost

Mnoho prádla

Každá pračka snese určité množství prádla, často měřeného na kilogramy. Není namístě tento limit překračovat. Hrozí nejenom poškození pračky, ale hlavně to, že se prádlo dostatečně nevypere.

Zdroj: https://blancliving.co/blogs/news/9-common-laundry-mistakes-and-how-to-fix-them