Domov, Rady a tipy

Perlivá voda poslouží jako hnojivo, prokypří těsto a napomůže vyčistit skvrnu

Perlivá voda, sifon, voda s bublinkami, sodovka – to vše je velmi rozšířený a oblíbený osvěžující nápoj, který milují miliony lidí na celém světe. Někdo si tuto vodu koupí v PET lahvi přímo v obchodě, někdo si vodu s bublinkami vyrobí doma díky speciálnímu stroji a jiný si vodu udělá v sifonu tak, jak to dělávaly naše maminky. Je jedno, jak se k vám voda dostane, důležité je vědět, jak jinak můžete perlivou vodu v domácnosti využít.

Voda s bublinkami a rostliny

Divili byste se, ale vodou obohacenou o oxid uhličitý můžete, ba dokonce byste měli zalévat určité druhy rostlin. Nejideálnější bude, když budete touto vodou zalévat rostliny, které vyžadují pro svůj správný růst kyselou půdu. Mezi tyto rostliny patří například vřesy, orchideje či rostlina známá jako domácí štěstí. Pokud budete tyto rostliny pravidelně zalévat perlivou vodou, budou růst rychleji a listy jim krásně zezelenají. Nebojte se bublinkovou vodou zalévat také ovocné stromy, nebo dokonce i veškeré sukulenty, které máte na zahradě.

Doporučený článek:  Při správné péči zůstane podlaha krásná a lesklá po mnoho let
Zdroj obrázku: Freepik

Triky s perlivou vodou v kuchyni

Pokud rádi připravujete palačinky, bublaninu či lívance, vyzkoušejte do jejich těsta přidat deci perlivé vody. Hotové pochutiny pak budou díky plynům obsaženým ve vodě nadýchanější a jemnější. A kdyby vám náhodou při pečení došlo mléko, nezoufejte, můžete místo něj použít právě perlivou vodu.

Finty pro čištění skvrn

Jak si poradit se skvrnami na oblečení? Než sáhnete po chemickém čisticím prostředku, vyzkoušejte sycenou vodu. Zašpiněné místo stačí touto vodou postříkat a utřít hadříkem. Pokud postup několikrát zopakujete, docílíte toho, že skvrna jako zázrakem zmizí. Stejný postup můžete použít také při čištění sedimentu z oblíbeného hrníčku na čaj či kávu. Perlivá voda odstraní také připálené kusy jídla z vašeho hrnce, nebo se dá dokonce použít k odstranění rzi.

Zdroj: https://www.billi-uk.com/10-surprising-uses-sparkling-water/