Životní styl

Zdravé potraviny mohou obsahovat velké množství kalorií

Klasický hamburger milují miliony lidí po celém světě. Obsahuje 300 kalorií na 100 gramů, pokud si jeden kousek dáte, sníte asi 600–700 kalorií. Záleží samozřejmě na dalších přísadách, jako je omáčka, sýr nebo slanina. Někdy je dobré zvolit zdravější jídla. Některá se ale zdravě jen tváří, a přitom mají více kalorií než právě hamburger.

Se zdravým stravováním je spjatý salát nebo ovocné müsli

Salát je pro mnoho lidí dobrá volba v rámci redukční diety. Salát se spojuje se zdravou stravou, ale pokud si ho dopřejete s kuřecím masem, sýrem nebo majonézou, stane se z něj kalorická bomba. Samotný salát tedy bude vhodný do diety, ale samotný si ho spousta z nás nedává, vždy si k němu nasypeme malá rajčata nebo další listovou zeleninu.

Ovocné müsli je další položka, která se zdravě může jen tvářit. Kandované ovoce, ořechy, vločky, med nebo javorový sirup – taková snídaně převažuje u většiny národa. Je to velká dávka energie na celé dopoledne, ale znamená to také pořádnou porci kalorií. Klidně takovou snídaní můžete dosáhnout až na 700 kalorií, proto zvažte, zda byste si takovou snídani nedali například jen jednou do týdne.

Zdroj obrázku: Freepik

Palačinky bez lepku zdravě jen vypadají

Všichni dobře víme, že lepek si v posledních letech nezískal dobrou pověst. Náhražky pšeničné mouky jsou v hledáčku těch, kteří se snaží mouku vyřadit z jídelníčku a zajímají se o alternativy, kterými mohou pšenici nahradit. Najdete v nich sice cenné živiny, ale také spoustu kalorií, které pak budete muset někde shodit. Palačinky z mandlové nebo jiné mouky jsou samy o sobě v pořádku, ale většinou si do nich přidáme ovoce, arašídové máslo, džem nebo šlehačku, které o dost kalorií příjem zvýší.

U každého jídla bychom měli přemýšlet, jestli si ho můžete dovolit. Mnoho těch, kteří se pustili do hubnutí, zapisují veškeré snědené potraviny do různých aplikací, aby si byli jistí, že snědli jen daný příjem a nepřesáhli ho. Neznamená to ale, že pokud se vejdete do počtu kalorií, můžete jíst čokoládu ve velkém. Musíte hlavně dostatečně pít, jíst zeleninu i ovoce a zařadit do jídelníčku veškeré zdravé potraviny.

Zdroj: https://www.henryford.com/blog/2018/02/10-foods-that-seem-healthy-but-arent, https://www.everydayhealth.com/diet-nutrition/is-your-salad-healthy-ways-you-might-be-sabotaging-it/, https://www.mynetdiary.com/food/calories-in-whole-grain-muesli-by-musli-land-cup-2165641-0.html, https://www.medicinenet.com/are_pancakes_healthy_or_unhealthy_breakfast_food/article.htm, https://www.healthline.com/nutrition/best-diet-plans