Rady a tipy

Jsou jich plné parky i parapety za oknem. Kaštany jsou ovšem mnohem víc než dekorace

Kaštanů je všude plno. Ve městech i na vesnicích se můžeme těšit pohledem na velké stromy s krásnými hnědými plody. Plody jírovce maďalu mají zdraví prospěšné vlastností, které se v kosmetice používají již léta. Můžete z nich snadno a rychle vyrobit domácí čisticí prostředky. Pokud si z nich připravíte kaši, dokážou rychle odstranit otoky.

Kaštanové mýdlo

Kaštany jsou často podceňovány a mnoho lidí kolem nich projde bez povšimnutí. Málokdo ví, že plody jírovce maďalu mají zdraví prospěšné vlastnosti, které příznivě působí zejména na pokožku. Často se používají v kosmetice, zejména při výrobě kosmetiky věnované kuperózní pokožce.

Doporučený článek:  Nedovolte alergii propuknout a užijte si tento rok v klidu. Řešením jsou nejen léky

Kaštanové mýdlo zklidňuje citlivou a jemnou pokožku. Působí jako balzám na rozšířenou a popraskanou pleť. Stojí za to ho používat, zvláště když pokožka ztrácí vodu, stává se tenčí, slabší, tedy právě v tomto období bude fungovat perfektně. Také činí pokožku pružnější, pravidelně se používá pro zlepšení jejího stavu. Také dokáže eliminovat otoky.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na kaštanové mýdlo

Recepty na domácí kaštanové čisticí prostředky se často předávají z generace na generaci. Na internetu si je můžete velice jednoduše vyhledat. Výroba kaštanového mýdla je velmi jednoduchá. K jeho získání vám stačí nasbírat asi tucet čerstvých plodů. Kaštany by měly být zralé, protože ty se vám budou nejsnáze loupat. Po sklizni kaštanů a jejich vyloupnutí ze slupky můžeme přistoupit k výrobě kaštanového mýdla.

Doporučený článek:  Skvrny od ovoce pomůže vyčistit kefír, sůl nebo jedlá soda

Na začátku musíme oloupané kaštany hodit do hrnce a přidat asi 200 ml vody. Směs vařte, dokud kaštany nebudou měkké. Potom vodu slijte a kaštany upečte na hladkou hmotu. Tuto hmotu následně znovu vložte do hrnce a vařte s trochou vody z předešlého vaření. Neustále míchejte, aby se hmota nespálila. Po uplynutí této doby je mýdlo připraveno. Má formu husté kapaliny. Můžete jej zkusit nalít do dávkovače na mýdlo a používat každý den.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-chestnuts