Zdraví

Nejen kašel a horečka. Chřipku provází i jiné příznaky, některé přetrvají týdny

Chřipka je onemocnění, které provází mnoho příznaků. U každého jedince se projevuje trochu jinak. Většina lidí si spojuje chřipku s horečkou, kašlem a rýmou. Měli byste ale vědět, že to nejsou zdaleka jediné příznaky, které vás mohou u tohoto onemocnění potkat. Jaké jsou méně obvyklé příznaky chřipky? Podívejme se na příznaky, které pravděpodobně neznáte.

Bolesti svalů a intolerance světla

Bolesti svalů jsou při nachlazení nebo chřipce častým příznakem. Jistě už jste někoho slyšeli říkat, že ho bolí celé tělo, když je nemocný. Zmírnit je můžete pomocí hydratace nebo teplými obklady. Vyšší teplota má na svaly úžasný vliv, takže se nezapomeňte zabalit do hřejivé deky.

Doporučený článek:  Černý česnek se liší barvou, chutí i konzistencí

Lidé si to často nespojují s nemocí, ale při chřipce můžete mít tzv. fotofobii. Jde o citlivost na světlo. Odpočívejte proto vždy v temné místnosti se zakrytými žaluziemi. Setkat se můžete také se zarudnutím spojivek a bělma, slzením nebo bolestí při pohybu očima.

Zdroj obrázku: Freepik

Zvracení, průjem nebo bolesti hlavy

Průjem a zvracení si většinou spojíme se střevní chřipkou nebo si řekneme, že jsme snědli něco špatného. Pravdou je, že jde o jeden z příznaků chřipky. U dětí je tento příznak častější než u dospělých. Zajistěte tělu dost hydratace, protože bude ztrácet hodně tekutin.

Doporučený článek:  Nadbytek cukru ve stravě ovlivňuje tělesné i duševní zdraví

S dehydratací souvisí také bolesti hlavy, které se mohou během chřipky objevit. Setkáte se s ní také při husté rýmě, kdy budou vaše nosní dutiny ucpané. Stejně jako u dalších příznaků musíte dostatečně pít a můžete léčbu doplnit také o teplé obklady na čelo.

Únava z chřipky

Únava je příznakem, který se objeví rychle po rozvinutí prvních příznaků onemocnění. Bohužel je to jeden z příznaků, který se vás bude držet i celé týdny po odeznění nemoci. Někteří lidé jsou na únavu citlivější a tělo se bude z nemoci dostávat po delší dobu. S únavou proto musíte počítat a myslet na to, že vám na ni pomůže čistá voda mnohem lépe než káva.

Zdroj: https://www.cdc.gov/flu/symptoms/symptoms.htm