Stravování, Zdraví

Vyžeňte parazity ze střev jednoduše dobrým jídlem. Zelenina, semínka i bylinky dokážou zázraky

Nejen děti ale i dospělé lidi mohou potrápit střevní parazity v podobě tasemnice, škrkavky a dalších. Existují určitá pravidla, díky kterým se můžeme těmto nepříjemnostem vyhnout, nebo alespoň zamezit jejich růstu. Musíme si hlavně posvítit na svou stravu.

Několik rad, díky kterým se vyhnete parazitům

Nejlepší léčbou bývá většinou správná prevence, aby v nejlepším případě k nemoci nedošlo. Jako první musíte dbát na správnou hygienu těla. Důkladně omývejte ovoce a zeleninu. Vyhýbejte se konzumaci syrových ryb a masa. Udržujte pořádek v domácnosti a větší důraz klaďte na kuchyňské spotřebiče, ledničku, hygienická zařízení, pravidelnou výměnu ložního prádla a hlavně pyžama.

Pokud sdílíte prostor s domácími mazlíčky, nezapomeňte je pravidelně odčervovat. Omezte spotřebu cukru, pšenice a kravského mléka, to bývá oblíbené palivo pro střevní parazity. Zahrňte do stravy potraviny, které jsou naopak pro parazity nepříjemné. A pokud již máte infekci, je potřebná lékařská konzultace a implementace léčby. Ta zahrne do vaší stravy prebiotika a probiotika, která obnoví mikroflóru ve střevech.

Zdroj obrázku: Freepik

Co je dobré omezit a co naopak zařadit do jídelníčku?

Klíčem k prevenci před střevními parazity je vyvážená strava, ve které jsou omezeny kravské mléko, pšenice a cukr. Ty jsou živnou půdou pro vícero druhů parazitů a vytvářejí jim vhodné prostředí k životu a to určitě nechce nikdo z nás. Existují však i potraviny, které působí přesně opačně. Například ty, které obsahují zdravou přírodní vlákninu. Vláknina stimuluje peristaltiku střev a zabraňuje zácpě. Zlepšuje odstranění parazitů z těla i jejich vajíček.

Účinnou formou farmakoterapie jsou také všechny produkty s probiotickými vlastnostmi, jako například přírodní jogurty a kefíry. Brusinková šťáva, kořeněná jídla, jablečný ocet, to jsou další potraviny, které paraziti nemají rádi. Do jídelníčku určitě zařaďte i cibuli a česnek. Pokud vaše děti nemají rády nic z předchozích surovin, zkuste jim nabídnout dýňová semínka. Ta obsahují chemickou sloučeninu, která ničí nervový systém střevních parazitů. Zahrňte do svého jídelníčku i různé bylinky. Jsou skvělé k prevenci před těmito nepříjemnými nájemníky v našem těle.

Zdroj: https://oladoc.com/health-zone/6-powerful-anti-parasitic-foods/