Domov, Krása

Citron je škoda přidávat do čaje. Je neocenitelným čističem i zázračnou kosmetikou

Znáte citron? A používáte ho na úklid domácnosti? Pokud ne, jste na správném místě. Citron si totiž nemusíte pouze mačkat do čaje, použijete ho ještě na jiné úkoly v domácnosti. Citron obsahuje spoustu látek, které vám pomohou s úklidem, ušetříte peníze a také životní prostředí, protože citron je čistě přírodní čisticí prostředek.

Budete překvapeni, jaké účinky citron má

Citronem můžete vyčistit například koupelnu. Hodí se na špinavé a zažloutlé dlaždice, ale odstraníte s ním také vodní kámen nebo uklidíte toaletu. Kromě toho se hodí také do kosmetiky. Můžete si s ním například ulevit v případě suché kůže, především na kolenou nebo loktech. K tomu můžete používat peeling, který si snadno vyrobíte.

Doporučený článek:  Peeling pokožku dokonale vyhladí a zpevní. Díky pravidelné masáži bude sametově hebká

Jeho součástí je právě citron. Do trochy gelu přijdete lžičku cukru nebo soli a ještě lžičku olivového oleje. Získáte směs, kterou pak vtírejte do namáhaných míst. Poté místa důkladně opláchněte a osušte měkkým ručníkem. Na ošetřená místa ale ručníkem netlačte. Následně použijte citronovou šťávu, kterou vymačkejte nebo můžete rovnou použít polovinu citronu, kterou si pomažte vyčištěná místa. Po deseti minutách znovu opláchněte. Naneste hydratační krém nebo tělové mléko a tento postup opakujte dvakrát týdně.

Doporučený článek:  "Nejste žádní zahrádkáři. Radši to prodejte někomu, kdo se o půdu bude pořádně starat," vystartoval starousedlík
Zdroj obrázku: Freepik

Citron můžete použít jako přírodní deodorant

Jestli nevíte, jak se zbavit potu, můžete použít citron jako deodorant. Stačí si ukrojit silnější kolečko citronu, potřít jím podpaží a máte hotovo. Citronová šťáva zklidní pokožku, takže pomůže i proti zarůstajícím chloupkům. Citronem si můžete také přírodní cestou zesvětlit vlasy. Pokud potřebujete světlejší vlasy jen o pár tonů, citron použijte na jednotlivé prameny vlasů.

Poté vlezte na co nejdelší dobu na sluníčko a získáte nejen světlý odstín, ale také výživu pro své vlasy. Nemusíte se vůbec bát, že byste si vlasy poškodili. Šťáva z citronu pomůže také na popraskané rty, protože jim dodá hydrataci. Dávejte si ale pozor, abyste na rtech neměli hlubší praskliny, protože jinak vás po aplikaci citronu budou štípat.

Zdroj: https://www.pokocbd.co.uk/blogs/beauty/10-awesome-benefits-of-lemon-for-skin