Krása

Nepoddajné vlasy zkrotí zdánlivé maličkosti. Krásných vlasů lze dosáhnout jednoduchou péčí

Jsou vaším cílem dlouhé a husté vlasy, ale stále se vám nedaří ovládnout své nepoddajné prameny, jejichž vzhled a stav má daleko k ideálu? Zacuchané vlasy jsou častým problémem, který se zhoršuje při vysoké vlhkosti vzduchu a v zimě, kdy je účes stále vystaven velkým teplotním výkyvům a kontaktu s čepicemi a šátky. Podívejte se, jak můžete krepatým vlasům ulevit a dodat jim opět sílu a lesk.

Proč vlasy krepují?

Tento problém se týká především majitelek vysoce porézních a přirozeně kudrnatých vlasů. Je však možné, že vlasy krepují i v důsledku zcela nevhodné péče. Barvení, časté používání kulmy nebo žehličky, trvalá ondulace a jiné úpravy mají za následek, že jsou vlasy nepružné, suché, hrubé a obtížně se upravují.

Doporučený článek:  Mastná pleť potřebuje zvláštní péči. Proti pupínkům i lesklé pokožce pomohou zázračné bylinky
Zdroj obrázku: Freepik

Jak zlepšit stav vlasů?

Než utratíte jmění za kosmetiku určenou ke zkrocení vašeho účesu, podívejte se na své zvyky a na to, jak své vlasy denně ošetřujete. Možná stačí změnit pár návyků a získáte konečně krásný účes, jaký jste si vždy přáli.

  • Myjte si vlasy ne více než dvakrát nebo třikrát týdně. Každodenním mytím vlasy ztrácejí přirozenou bariéru, jsou lehčí, sušší a mají efekt suché slámy.
  • Naplánujte si mytí vlasů tak, abyste nešli spát, když jsou mokré. Tehdy je totiž vystavujeme vážnému poškození v důsledku tření pramenů o polštář. Pokud je to možné, pořiďte si hedvábný povlak na polštář.
  • Také se nedoporučuje chodit ven s mokrými vlasy. Nejen že se snáze nachladíte, ale také si vlasy poškodíte v důsledku kontaktu s nepříznivými vnějšími faktory, jako je mráz a vítr.
  • Při mytí se snažte udržovat stálou teplotu vody.
  • Nechte vlasy přirozeně uschnout. Pokud to není možné udělat, sušte je proudem studeného vzduchu a vyberte si fén s ionizační funkcí. Tím zabráníte nadměrné statice ve vlasech.
  • Nečešte si vlasy mokré, použijte k tomu hřeben se širokými zuby.
Zdroj: https://www.bellaffair.com/info/magazine/tips-to-tame-unruly-hair