Krása, Zdraví

Vlasy jsou odrazem celkového zdraví. Mohou upozornit na skrytou nemoc, se kterou tělo zápolí

Víte, že podle vlasů můžete poznat, jestli s vaším tělem je nebo není něco v pořádku? Stav vlasů upozorní na možné problémy, které jsou zpočátku neviditelné. Jestliže o své vlasy pravidelně pečujete, určitě si všimnete i malinké změny. Ta může znamenat v případě ignorování i těžké zdravotní komplikace. Co nám vlasy řeknou o zdraví těla?

Jaké nemoci můžete podle vlasů poznat?

Vlasy mohou nejen řídnout, ale také zešednout. Je to nejen nedostatečnou péčí, ale také tím, jak se stravujete. Nejsou to ovšem jediné příčiny, proč budete mít v ruce po česání chomáč vlasů. Jaké nemoci to může značit? Může se jednat například o syndrom polycystických vaječníků. Jedná se o hormonální poruchu, kterou trpí ženy ve zralém věku. Bohužel se objevuje až příliš často.

Doporučený článek:  Spálení sluncem může způsobit rakovinu kůže. Na ochranu pokožky je nutné myslet po celý rok

Není známo, proč se tento syndrom objevuje. Příznaky mohou být akné, obezita nebo problémy s váhou a spánkem. Hypotyreóza je onemocnění, při kterém budete pozorovat vypadávání vlasů. Budou řídké, málo lesklé a také hodně oslabené. Je to kvůli nadprodukci kožního mazu. Alopecie je nemoc, o které se moc nemluví, je ale velmi závažná. Můžete pozorovat řídnutí vlasů, které může dospět až k plešatosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Addisonova nemoc postihuje také děti

Psoriáza je autoimunitní onemocnění, které se může projevit nejen na vašich vlasech. Budete mít bolesti, svědění nebo se objeví vypadávání vlasů ve větší míře. Na pokožce najdete skvrny nebo šupinky, které budou svědět. Addisonova nemoc ještě není tolik známá, ale bohužel může postihovat už i malé děti.

Doporučený článek:  Stačí málo a z léků je jed. Správné dávkování je důležitější, než se zdá

Příčiny této nemoci jsou v nedostatku hormonů. Jako první příznaky můžete pozorovat zvracení, pocit hladu, změny nálady a v neposlední řadě také vypadávání vlasů. Jestliže pozorujete některé příznaky na svých vlasech, měli přemýšlet nejen o změně stravy, ale celého životního stylu.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/skin-and-beauty-pictures/things-your-hair-says-about-your-health.aspx