Krása

Šťavnatá jablka vyživí pleť a nechají ji zazářit. Pouhých deset minut dokáže zázraky

Jablka jsou ovoce, kterého je plno hlavně na podzim. Má v sobě plno vitaminů, živin a také působí jako antioxidant. Díky tomu jejich konzumací podpoříme své zdraví. Ale pokud máte jablek hodně a nevíte, co z nich udělat, poradíme několik tipů. Pomohou v péči o pokožku a celkově si s nimi vylepšíte zdraví. Kromě koláčů, salátů nebo džemů si vyrobíte pleťovou masku, která pleť omladí a vyživí.

Jablka každý jí, ale už málokdo je využije v kosmetice

Díky tomu, že jsou plná vitaminů, jsou jablka častou svačinou nejen dětí, ale také dospělých. Je to jedna z prvních potravin, kterou ochutná už malý kojenec. Jablka obsahují vitamin C, E, K nebo B, také jsou plná kyseliny listové. Posílí cévy, vyživí pokožku a díky tomu bude pleť krásnější a zdravější.

Doporučený článek:  Přirozené obočí je znovu v módě. Jeho dokonalý vzhled podpoří posilující domácí kúra

Pleť bude stárnout mnohem pomaleji, jablka zničí volné radikály a vyženou z těla toxiny. Obsahují také AHA ovocné kyseliny, které vás zbaví odumřelých buněk. Udělejte si tedy jablečnou masku, která pleť vyčistí, vyživí a ještě jí dodá potřebnou hydrataci. Její výroba není náročná a hravě ji zvládnete.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablka stačí nastrouhat a přidat i jiné ingredience

Nejjednodušší je udělat si masku ze samotných jablek. Ta stačí pouze nastrouhat na struhadle a následně si je přiložit na obličej. Nechte působit alespoň 15 minut, a pokud jsou jablka hodně šťavnatá, můžete z nich vymačkat šťávu, aby maska nestékala. Šťávu pak můžete vypít nebo ji jinak využít. Masku si poté smyjte teplou vodou.

Doporučený článek:  Zima je pro pleť náročná. Krásu a svěžest jí navrátí domácí lněná maska

Dalším způsobem, jak jablka využít, je smíchat je s jogurtem. Taková maska se bude snadněji nanášet a nebude stékat z obličeje. Jablko rozmixujte i se slupkou, přidejte lžíci jogurtu, lžíci medu a lžíci ovesných vloček. Smíchejte dohromady a naneste na deset minut na obličej. Smyjte vlažnou vodou a použijte hydratační krém. Za několik dní byste měli vidět výsledky.

Zdroj: https://www.myglamm.com/glammstudio/2021-06-diy-face-masks-using-apple